صدور رایگان روادید برای اتباع ایران و عراق قطعی است
صدور رایگان روادید برای اتباع ایران و عراق قطعی است
سخنگوی وزارت امور خارجه از قطعی بودن صدور روادید رایگان بین دو کشور خبر داد و گفت: تفاهم نامه روادید رایگان برای اتباع ایران و عراق از ۱۲ فروردین 98 قابل اجرا است.

به گزارش ناب خبر ،بهرام قاسمی  درباره آخرین جزییات رایگان شدن روادید میان دو کشور ایران و عراق گفت: در سفر 5 روزه وزیر امورخارجه به عراق، بسیاری از ابهامات برطرف و مقدمات لازم فراهم شد. در این سفر تفاهمات بسیاری بین دو کشور صورت پذیرفت که می‌تواند با پی گیری و اجرایی نمودن آن‌ها راه را برای همکاری و تعمیق بیشتر روابط دو کشور همسایه هموار کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: پس از سفر ریاست جموری و هیات همراه به عراق تمامی مقدمات لازم برای اجرایی شدن این بحث در ایران صورت پذیرفت و پیگیری‌های لازم توسط وزارت امورخارجه و معاونت کنسولی و دیگر بخش‌ها به عمل آمد. طبق اطلاعات دریافتی دولت عراق هم پس از تصویب این موضوع در هیات وزیران ان کشور در روزهای گذشته در حال انجام سازو کارهای اجرایی آن است.

قاسمی با اشاره به اینکه موضوع روادید رایگان بین دوکشور یکی از دستآوردهای این سفر است، گفت: برخلاف برخی تصورات هیچ گونه سندی در این سفر مبنی بر لغو روادید میان دو کشور امضا نشده است.

قاسمی تاکید کرد: ایران و عراق تفاهم کردند به عنوان یک عامل تاثیر گذار و تسهیل کننده در روابط و ارتباطات مردمی از دریافت و پرداخت هر گونه هزینه‌ای برای صدور ویزا اجتناب کنند و صدور روادید برای اتباع این دو کشور رایگان انجام می‌شود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : شبکه خبر