19 هزار خانوار کرمانشاهی درمناطق خطرناک اخطار تخیله دریافت کرده‌اند
19 هزار خانوار کرمانشاهی درمناطق خطرناک اخطار تخیله دریافت کرده‌اند
مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: 19 هزار خانوار در سطح کرمانشاه در مناطق خطرناک قرار دارند که اخطار مبنی بر تخلیه دریافت کرده اند و در حال تخلیه منازل خود و انتقال به مناطق امن هستند.

به گزارش ناب خبر،مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در خصوص وضعیت شهروندان کرمانشاهی و اقدامات صورت گرفته این ستاد، اظهار داشت: 19 هزار خانوار در استان کرمانشاه در حریم، بستر و یا نقاط مستعد حادثه سیل در استان کرمانشاه قرار گرفته‌اند که اخطارهای لازم جهت تخیله و انتقال به نقاط امن به انها اعلام شده است و در حال تخلیه منازل خود هستند.

وی افزود: در سطح کرمانشاه آبگرفتگی‌های محدودی داریم اما هنوز خسارتی متوجه استان کرمانشاه نشده است و ستاد بحران کرمانشاه جهت مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کاملی داشته است.

بالایی ادامه داد: در استان کرمانشاه حدود 1300 مکان اسکان در سطح استان در قالب 397 مسجد، 856 مدرسه و 90 سالن ورزشی آماده شده است و در مناطقی از استان کرمانشاه که فاقد فضای دکر شده هستند هلال احمر استان اقدام به برپایی 3600 کمپ اضطراری کرده است.

وی یاد آور شد: آبگرفتگی‌های جزئی در سطح استان شکل گرفته است که در حد اضطرار و یا بروز مشکل نیست و ظرفیت دفع آن توسط آبراه‌های استان فراهم است.

بالایی در پایان خاطرنشان کرد: تمام برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است و امیدواریم 24 ساعت آینده را بدون خسارت و حادثه خاصی پشت سر بگذاریم.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس