احتمال شکسته شدن سیل‌بندها در شعیبیه/ بیش از 7 روستا در معرض خطر سیل
احتمال شکسته شدن سیل‌بندها در شعیبیه/ بیش از 7 روستا در معرض خطر سیل
فرماندار شوشترگفت: تا کنون هیچ سیل‌بندی شکسته نشده اما با این حجم آبی که رها سازی می‌شود احتمال می‌دهیم سیل‌بندها شکسته شود.

به گزارش ناب خبر، حسین پنبه‌دانه پور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در رابطه با آخرین وضعیت روستاهای شعیبیه اظهار کرد: تاکنون هیچ سیل بندی شکسته نشده اما با این حجم آبی که رهاسازی می‌شود احتمال می‌دهیم سیل بندها شکسته شود.

وی بابیان اینکه در محل اسکان سیل‌زدگان مواد غذایی، چادر و اورژانس مستقر کرده‌ایم، افزود: روستای عیلیه بخش شعیبیه تخلیه شده است و اهالی روستا در کمپ بنه کاظم مستقر شدند.

فرماندار شوشتر با اشاره به اینکه خطر سیلاب روستاهای دیگر بخش شعیبیه شوشتر را نیز تهدید می‌کند گفت: روستاهای فارسیه یک و دو، یحموره‌ها از دو روز گذشته تخلیه شدند که اکثر آن‌ها در شهرهای اطراف خانه دارند و در آنجا مستقر شدند.

پنبه‌دانه پور بیان کرد: کمپ‌هایی که برای اسکان سیل‌زدگان تدارک دیده‌شده است به‌تدریج در حال افزایش است، روستای دهول کاملاً تخلیه‌شده و تعدادی از اهالی آن در شهر و خانه‌های روستایی مستقر شدند.

وی در رابطه با آمار روستاهای در معرض خطر شعیبیه عنوان کرد: طبق اعلام سازمان آب و برق 7 روستا در شعیبیه در معرض خطر سیلاب هستند طبق پیش‌بینی ما با توجه به بالا آمدن آب بیش از 7 روستا در معرض خطر هستند.

پنبه‌دانه پور تخلیه با اشاره به‌سرعت رهاسازی آب در رودخانه کارون گفت: ازآنجایی‌که آب سد کارون بازشده سطح آب بالا رفته و سرعت تخلیه سد دز کم شده است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس