نظامیان آمریکایی را از سوریه خارج کنید
نظامیان آمریکایی را از سوریه خارج کنید
شماری از اعضای جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا در نامه ای به دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور از وی خواستند که ظرف 6 ماه آینده نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند.

به گزارش ناب خبر به نقل از تارنمای واشنگتن اگزمینر، این نامه را افرادی نوشته اند که معتقد هستند حضور نظامی آمریکا در سوریه بدون مجوز کنگره انجام شده است.
آنها در این نامه نوشتند: ما از اعلان شما برای آغاز خروج از سوریه حمایت می کنیم. استفاده آمریکا بدون دریافت مجوز از کنگره باید مدتها پیش مهار می شد. ما از دولت شما می خواهیم که این هدف دوحزبی را پیگیری کند.
سناتورهای جمهوریخواه رند پال و مایک لی به همراه برخی اعضای دموکرات مجلس نمایندگان از جمله رو کانا، الکساندریا اوکاسیو کورتز، ایلهان عمر و بعضی از جمهوریخواهان این مجلس شامل جاستین آماش، اندی بیگز، جف دانکن، پال گوسار، توماس ماسی و بیل پوزی این نامه را امضا کرده اند.
ترامپ دسامبر سال گذشته اعلام کرد که نیروهای آمریکایی از سوریه خارج می شوند. رئیس جمهوری آمریکا و دولتش در موارد متعدد مدعی شکست داعش شده اند و گفته اند که با پایان این ماموریت نیروهای نظامی این کشور از سوریه خارج می شوند.
گروهی از اعضای کنگره آمریکا سعی دارند ترامپ را متقاعد کنند که شماری از نیروهای نظامی این کشور را در سوریه نگه دارد. گفته می شود که حدود 400 نظامی آمریکایی در سوریه می مانند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا