بیش از این منتظر احزاب دیگر نمی مانیم
بیش از این منتظر احزاب دیگر نمی مانیم
مسعود بارزانی اعلام کرد بیش از این منتظر هیچ حزبی در کردستان عراق برای تشکیل دولت اقلیم کردستان عراق نخواهیم ماند و پارلمان اقلیم راهکارهای قانونی را در پیش خواهد گرفت.

به گزارش ناب خبر, مسعود بارزانی رهبرحزب دموکرات کردستان عراق که در افتتاح چهاردهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب اربیل سخنرانی می کرد با اشاره به عدم توافق با اتحادیه میهنی کردستان عراق برای شرکت این حزب در دولت اقلیم کردستان عراق هشدار داد به اندازه کافی منتظر پاسخ سایر احزاب مانده ایم و از این بعد چشم انتظار هیچ کسی برای مشارکت یا عدم مشارکت در دولت جدید اقلیم نخواهیم ماند.
این سخنان در حالی بیان شد که لطیف شیخ عمر سخنگوی اتحادیه میهنی کردستان عراق در گفتگو با رسانه ها بدون تایید توافق نهایی با حزب دموکرات کردستان عراق اظهار داشت : در گفتگوی تلفنی مسعود بارزانی و کوسرت رسول علی معاون اول دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان عراق در خصوص پیش نویس توافقنامه نهایی توافقاتی صورت گرفته است.
وی افزود: این پیش نویس بزودی آماده خواهد شد تا به امضای رهبران دو حزب برسد.
این تبادل پیامها در حالی بین رهبران دو حزب صورت گرفت که نشست دوم پارلمان اقلیم کردستان عراق برای بررسی قانون ریاست اقلیم کردستان عراق برگزار شد و فراکسیون اتحادیه میهنی در این نشست حضور یافت.
بیگرد طالبانی ریٔس فراکسیون اتحادیه میهنی کردستان عراق در پارلمان اقلیم در این خصوص گفت: دفتر سیاسی حزب از ما خواست که در این نشست حضور داشته باشیم ولی براساس لایحه پیشنهادی برای قانون ریاست اقلیم کردستان عراق خواسته های ما مدنظر قرار نگرفته است.
وی افزود : ما امیدواریم هرچه سریعتر دو حزب در خصوص موارد اختلاف به توافق رسیده و توافق نهایی حاصل شود.
اتحادیه میهنی کردستان عراق بر این باور است که پست های پیشنهادی به این حزب در دولت جدید اقلیم کردستان عراق تامین کننده خواسته های آنها نیست و این حزب خواهان مشارکت بنیادی در دولت و حاکمیت سیاسی اقلیم کردستان عراق است.
علیرغم نشر اخباری مبنی بر توافق دو حزب هنوز روشن نیست این توافق چه زمانی نهایی و به امضای رهبران دو حزب خواهد رسید.

  • نویسنده : ناب خبر