رییسی: عاملان تشدید سیل منتظر اعمال قانون باشند
رییسی: عاملان تشدید سیل منتظر اعمال قانون باشند
رییس قوه قضاییه گفت: بر اساس گزارشات دریافتی از نمایندگان و بازرسان در مناطق سیل زده به ویژه استان های گلستان و خوزستان علت اصلی سیل و تشدید خسارات لایروبی نکردن انهار بوده که در این ارتباط با عاملان آنها مطابق قانون رفتار خواهد شد.

به گزارش ناب خبر،حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی یکشنبه شب پیش از ترک استان گلستان در فرودگاه گرگان اظهار داشت: در زمینه بروز سیل عوامل اصلی را شناسایی می کنیم و تا این لحظه اقداماتی هم انجام شده و بر اساس قانون با خاطیان برخورد قاطع، جدی و قانونی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در قانون مسوولیت هر بخشی به خوبی تعیین شده، بخش هایی مانند وزارت نیرو وظیفه رسوب زدایی از رودخانه ها را دارند و در قانون هم این وظیفه به صراحت آمده و چنانچه کم کاری صورت گرفته باشد، اعمال قانون خواهیم کرد.
وی افزود: از سازمان بازرسی و بخش های قضایی می خواهم که مساله اجرای دقیق قانون در سیل اخیر را بررسی کنند و نباید اجازه دهیم که قانون نادیده گرفته شود.
رییس قوه قضاییه با تقدیر از امداد و نجات و مشارکت همه دستگاهها و توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به حادثه سیل، اضافه کرد: میزان بالای آب در برخی نقاط گلستان زندگی را مختل کرده، مردم از اقدامات انجام شده راضی هستند و البته دغدغه هم دارند و مصرانه می خواهند مشکلات برطرف شود.
گفتنی است رییس قوه قضاییه در اولین سفر استانی خود بعد از پذیرش مسوولیت جدید صبح یکشنبه به گلستان سفر و پس از سرکشی از مناطق سیل زده و شرکت در شورای قضایی استان با امام جمعه گرگان دیدار و گفتگو کرد.
شرکت در شورای اداری استان گلستان و دیدار با تنی چند از خانواده جان باختگان قایق امدادگران در گمیشان دیگر برنامه های حجت الاسلام والمسلمین رییسی در سفر به این خطه شمالی بود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا