نماینده زن مسلمان آمریکایی برای نفهمی ترامپ طلب آمرزش کرد
نماینده زن مسلمان آمریکایی برای نفهمی ترامپ طلب آمرزش کرد
نماینده زن مسلمان آمریکایی در پاسخ به حملات و توهین های ترامپ علیه او، با روایتی از پیامبر اسلام (ص) برای نفهمی رئیس جمهوری ایالات متحده از خداوند طلب بخشش کرد.

به گزارش ناب خبر،ایلهان عمر زن مسلمان عضو مجلس نمایندگان آمریکا که به دلیل انتقاد از لابی های صهیونیستی مورد حملات طرفداران رژیم صهیونیستی قرار گرفته، در پاسخ به توهین دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای او طلب بخشش کرد.
ترامپ که در جمع ائتلاف جمهوریخواهان یهودی در آمریکا سخن می گفت، با اشاره به اقدامات خود در حمایت از رژیم صهیونیستی به عمر حمله کرد.
رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی کنایه آمیز ابتدا گفت «تشکر ویژه از ایلهان عمر دارم» اما سپس ادامه داد: «آه یادم رفت. او اسرائیل را دوست ندارد.»
اما خانم عمر با بازنشر این بخش از سخنان ترامپ در پاسخ به وی این حدیث از حضرت محمد (ص) پیامبر گرامی اسلام را نوشت: رَبِّ اغْفِرْ لِقَوْمِی فَإِنَّهُمْ لاَ یَعْلَمُونَ.
عمر همچنین ترجمه انگلیسی این حدیث را که به معنای «پروردگارا، قوم مرا ببخش که آنان نمی فهمند» است، اضافه کرد.
در روایات اسلامی آمده است که پیامبر اسلام پس از تحمل مصیبت ها و سختی هایی که به وی وارد شد، در مقابل درخواست برای نفرین دشمنان اسلام که از قریش بودند این دعا را به زبان آورد.
حمله ترامپ به عمر در حالی است که یکی از طرفداران رئیس جمهوری آمریکا در همان روز متهم شده که نماینده زن مسلمان را تهدید به قتل کرده است.
عمر که اصالت سومالیایی دارد، در انتخابات میاندوره آبان ماه سال گذشته به نمایندگی از ایالت میته سوتا به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافت.
از همان ابتدای راهیابی این نماینده مسلمان به کنگره، برخی نمایندگان جمهوریخواه و حتی هم حزبی های او در حزب دمکرات آمریکا نسبت به مواضع ضدصهیونیستی وی جبهه گیری کردند.
او بارها در سخنرانی ها و مصاحبه های خود با رسانه های آمریکایی با هشدار و انتقاد درباره نفوذ گسترده صهیونیست ها در هیات حاکمه آمریکا نسبت به سیاست های دولت ترامپ در برتری قائل شدن نسبت به رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرده است.
عمر نقش لابی گران صهیونیست درسیاست آمریکا را مخرب دانسته و گفته بود که این لابی ها به اعضای کنگره پول می دهند تا ازرژیم صهیونیستی دفاع کنند.
او در یادداشتی توئیتری در واکنش به موج تخریبی علیه وی نوشت مخالفت با ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر رژیم صهیونیستی و اشغالگری به معنای یهودستیزی نیست. اینکه وقتی کسی از اسراییل حمایت نمی کند ضد آمریکایی معرفی و توصیف می شود، مشکل آفرین است .

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا