سیلاب برخی خیابان های محله عین 2 اهواز را به زیر آب برد
سیلاب برخی خیابان های محله عین 2 اهواز را به زیر آب برد
در حالی که اهالی محله عین 2 در جنوب غرب شهر اهواز از پیشروی سیل و تخلیه بخشی از خانه ها خبر می دهند، فرماندار اهواز تخلیه برخی از نقاط شهر را تکذیب کرد.

به گزارش ناب خبر،یکی از معتمدان محله عین 2 در اهواز در این باره به ایرنا گفت: سیلاب رودخانه های دز و کرخه در حال حاضر پنج خیابان از این محله (خیابان 7 تا 12) را به زیر آب برده و یک سوم اهالی خانه های خود را تخلیه کرده و زنان و کودکان را از منطقه خارج کردند و مردان نیز در حال تعمیر شکستگی های سیل بند هستند.
کاظم پناهی سواری افزود: سیلاب از این محله در حال پیشروی است و در صورتی که سیل بندها تعمیر نشود، تا ساعاتی دیگر مابقی خیابان های عین 2 را فرا می گیرد و به سمت کوی سیاحی و ملاشیه می رود، سپس به سمت مناطق شهرک اهواز و کوی علوی جاری می شود.
وی افزود: سیلاب رودخانه کرخه از طریق کانال های شهر حمیدیه و روستاهای الهایی و الباجی و سیلاب رودخانه دز از طریق روستاهای بامدژ و زهکش نیشکر دهخدا به کانالی در منطقه عین 2 موسوم به «کانال سلمان» سرازیر شده و به دلیل شکستگی این کانال از هفت نقطه به سمت منازل مسکونی سرازیر شده است.
پناهی سواری با بیان اینکه تا کنون هیچ هشداری برای تخلیه و آبگرفتگی ناشی از سیل به اهالی این منطقه اعلام نشده، اظهار داشت: اهالی منطقه از پنج روز پیش با شکستگی این کانال درگیر هستند اما به دلیل بالا آمدن آب، امشب شرایط بسیار دشوار شده و تا صبح بیم آن می رود که تمام محله به زیر آب برود.
وی با بیان اینکه اهالی عین 2 با دست خالی در حال تعمیر سیل بند هستند، تصریح کرد: تنها کمکی که به این محله شده این بوده که شهرداری منطقه 6 ، یک دستگاه بیل و یک دستگاه لودر برای خاکبرداری در اختیار ما گذاشته بود که با جاری شدن سیلاب و خیس شدن خاک اطراف این 2 دیگر قابل استفاده نیست و در حال حاضر مردم با خودروهای شخصی به منطقه خاک حمل می کنند و با دست در حال پر کردن گونی های خاک و چیدن آنها در اطراف شکستگی های سیل بند هستند.
پناهی سواری خواستار اعزام نیروی کمکی و امکاناتی همچون گونی و خاک برای جلوگیری از به زیر آب رفتن بیشتر این منطقه شد.
محله عین 2 در 2 کیلومتری جنوب غرب اهواز قرار دارد که 32 هزار نفر جمعیت دارد. این منطقه در سال 95 به شهر اهواز ملحق شد.
با وجود تلاش های خبرنگار ایرنا اما فرماندار اهواز در این باره پاسخگو نبود.
سایت فرمانداری اهواز اما دقایقی پیش با انتشار خبری به نقل از فرماندار شهرستان اهواز، تخلیه برخی از نقاط شهر اهواز را تکذیب کرد و آن را شایعه خواند.
جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز گفت: تاکنون دستور تخلیه هیچ نقطه ای از شهر اهواز صادر نشده و وضعیت شهر عادی است.
وی همچنین در گفت و گوی تلفنی با بخش خبری 23 شبکه استانی مرکز خوزستان گفته است: عملیات احداث و استحکام سازی سیل بند در منطقه عین 2 اهواز با بسیج ماشین آلات و دیگر امکانات به سرعت در حال اجراست و با اقداماتی که انجام داده شده آب را منحرف کرده تا آب به سمت اهواز و منطقه عین دو حرکت نکند.
عالمی نیسی افزود: هم اینک تعداد زیادی ازماشین آلات راهسازی به همراه مسئولان فرمانداری و شهرداری در این نقطه مستقر هستند و با همکاری مردم در حال احداث سیل بند هستیم.
حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان همچنین گفته است: در پی طغیان رودخانه های دز، کرخه و کارون، 95 روستا دچار آبگرفتگی شده و تاکنون دستور تخلیه هفت شهر و بیش از 230 روستای خوزستان صادر شده است. تاکنون به 6هزار و 700 واحد مسکونی آسیب وارد شده و 51 هزار واحد مسکونی نیز در معرض خطر هستند.
به گفته وزیر کشور 400 هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب هستند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا