خروجی سدهای کرخه و دز کاهش یافت
خروجی سدهای کرخه و دز کاهش یافت
خروجی آب از سدهای کرخه و دز در استان خوزستان کاهش یافت

به گزارش ناب خبر،مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه گفت: خروجی آب صبح امروز از سد کرخه هزار و 400 متر مکعب بر ثانیه و نسبت به روز گذشته 200 متر مکعب بر ثانیه کاهش داشته است.
محمد یزدانی افزود: صبح امروز ورودی آب به سد کرخه هزار و 300 متر مکعب برثانیه و تراز سد 224/16 متر است.
مدیرعامل سد و نیروگاه دز هم گفت: ورودی و خروجی سد دز صبح امروز هزار و 350 متر مکعب بر ثانیه بوده که خروجی سد نسبت به دیروز 150 متر مکعب بر ثانیه کاهش داشته است. تراز سد دز در حال حاضر 347/62 متر است.
همچنین دبی رودخانه کارون در مقطع اهواز صبح امروز سه هزار و 72 متر مکعب بر ثانیه بوده که نسبت به روزهای گذشته کاهش داشته است.

مسدود شدن جاده کمربندی غرب اهواز
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان:جاده کمربندی غرب اهواز به دلیل طغیان کانال سلمان تا اطلاع ثانوی مسدود است.
غلامعباس بهرامی نیا مسیر جایگزین این محور را مسیر اهواز به سوسنگرد اعلام کرد.
جاده کمربندی غرب اهواز به طول ۱۲ کیلومتر در محور اهواز و اندیمشک حد فاصل پل شهید بروایه واقع است.

هدايت آب اتصال کرخه و دز به هورالعظیم
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پیش از این در گفتگو با خبرنگاران گفت: بخشی از آبی که از اتصال کرخه و دز به سمت اهواز می‌آمد از طریق کانال سلمان به مخزن شماره ۵ تالاب هورالعظیم هدایت کرده ایم تا آب وارد آن مخزن شود.
کانال سلمان کانال خاکی به عرض ۷۰ تا ۱۱۰ متر و طول بیش از ۱۰۰ کیلومتر، در پنج کیلومتری شمال شهر اهواز است.

وصل شدن برق ۳۸ روستای شعیبیه شوشتر
رییس اداره برق شوشتر گفت: با فروکش کردن آب، برق ۳۸ روستای بخش شعیبیه این شهرستان وصل شد.
حمید پیش نماز افزود: برق چهار روستای دهول، یذاب، یهموره یک و دو نیز به دلیل ورود آب در روستا‌ها همچنان قطع است، اما به محض فروکش کردن آب و تایید کارشناسان، برق این روستا‌ها نیز وصل می‌شود.
وی ادامه داد: کارشناسان در حال برآورد خسارت به شبکه برق شعیبیه در جریان سیل فروردین ماه هستند، اما با توجه به زیر آب بودن برخی روستا‌ها هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.
رییس اداره برق شهرستان شوشتر ادامه داد: با تلاش نیرو‌های این اداره اردوگاه‌های اسکان به سیستم برق و روشنایی مجهز شده اند و اردوگاه‌ها در این زمینه مشکل خاصی ندارند.
در بخش شعیبیه حدود ۴۰ هزار اشتراک برق وجود دارد.
براساس گزارش مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در پی طغیان رودخانه‌های دز، کرخه و کارون، تاکنون دستور تخلیه هفت شهر و بیش از ۲۵۰ روستای خوزستان صادر شده است.
همچنین ۵۶ اردوگاه برای ساکنان مناطق سیل زده در نقاط امن آماده شده است و تا این لحظه ۱۰۵ هزار نفر در اردوگاه‌ها و محل‌های اسکان اضطراری اسکان داده شده اند.
سیل تاکنون به ۴۳۸ واحد مسکونی شهری و ۸۷ هزار واحد مسکونی روستایی خسارت وارد کرده است.

مازندران
همدلي مردم و حمايت ويژه مسئولان
با توجه به خسارت بيش از 1300 ميليارد توماني سيل 27 اسفند به راههاي ارتباطي پل ها و زمين هاي کشاورزي و 700 واحد مسکوني مازندران براي جبران خسارت به همدلي بيشتر مردم و حمايت ويژه مسئولان نياز است.

  • نویسنده : ناب خبر