بهبود شرایط آسیب دیدگان تنها با تعامل مسؤولان میسر است
بهبود شرایط آسیب دیدگان تنها با تعامل مسؤولان میسر است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: بهبود زندگی مردم و وضعیت آسیب دیدگان تنها با تعامل و هماهنگی همه‌جانبه مسؤولان کشور میسر می‌شود.

به گزارش ناب خبر،امیر حاتمی وزیر دفاع کشور، امروز در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بازگشت زندگی مردم به شرایط عادی هدف ما است و تلاش می‌کنیم تا در سریع‌ترین وقت ممکن زندگی مردم سیل‌زده را به وضعیت عادی برگردانیم.

وی افزود: بهبود زندگی مردم و وضعیت آسیب دیدگان تنها با تعامل و هماهنگی همه‌جانبه مسؤولان کشور میسر می‌شود.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: نیروهای مسلح و به‌ویژه وزارت دفاع به‌صورت همه‌جانبه از مردم حمایت و پشتیبانی می‌کنند و تلاش‌های ما در جهت شناسایی نیازهای اساسی مردم سیل‌زده و رفع آن در حال تلاش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، تا به امروز ۱۰۵هزار نفر در اردوگاه‌ها و محل‌های اسکان اضطراری اسکان داده‌ شده‌اند و ضمن جابه‌جایی و انتقال ۳۵۰هزار راس دام سبک و سنگین روستاییان سیل‌زده به مناطق امن، این دام‌ها تعلیف نیز شد.

همچنین تعداد روستاهای تخلیه شده به منظور پیشگیری از هرگونه تلفات جانی و مالی نیز از ابتدای وقوع سیل تا به امروز به ۲۵۰روستا افزایش پیدا کرد که روندتخلیه ان‌ها به صورت کلی و جزئی صورت گرفت؛ همچنین به علت آسیب‌های ناشی از سیلاب، به ۴۳۸ واحد مسکونی شهری و ۸۷هزار واحد مسکونی روستایی خسارت وارد شد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس