اولویت اول بسیج و سپاه تقویت سیل بندها و خدمات رسانی به سیل زدگان در شهرستان کارون است
اولویت اول بسیج و سپاه تقویت سیل بندها و خدمات رسانی به سیل زدگان در شهرستان کارون است
سرهنگ بختیاری گفت: اولویت اول بسیج و سپاه تقویت سیل بندها ، راه اندازی ایستگاه‌های پخت نان ، آشپزخانه و توزیع مواد غذایی در روستاهای سیل زده است

به گزارش ناب خبر،سرهنگ بختیاری گفت: نیروهای سپاه و بسیج این شهرستان از ابتدای بحران سیل در خدمت‌رسانی حاضر بوده‌اند.

وی افزود: بیش از 90 کیلومتر طول سیل‌بندها در این شهرستان واقع شده است که اکثر روستاها نیز در حاشیه رودخانه کارون سکونت گزیده‌اند و دچار سیل‌زدگی شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان کارون با بیان اینکه فرسودگی و خرابی سیل‌بندها یکی از دلایل آب‌گرفتگی در این شهرستان بوده است؛ خاطرنشان کرد: بیش از 40 هزار گونی توسط سپاه و نیروهای بسیج در اختیار مردم محلی و گروه‌های جهادی قرار گرفت که حاصل آن ایجاد دیواره‌های بزرگ سیل بندی در حاشیه کارون بود.

سرهنگ بختیاری تصریح کرد: ایجاد و حفظ سیل‌بندها از اولویت‌های سپاه و بسیج بوده و بیشترین پیگیری از سوی مردم و گروه‌های جهادی نیز بحث تقویت سیل‌بندها بوده است.

وی از حضور سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان به‌عنوان معین و یاری‌رسان شهرستان کارون تقدیر کرد و گفت: با کمک‌های سپاه و بسیج هرمزگان، عملیات امداد و نجات در جاهایی که سیل آمده و آب‌گرفتگی ایجاد شده است انجام می‌شود.

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان کارون اظهار داشت: طبق تقسیم‌بندی‌های انجام‌شده، خدمات‌رسانی به مردم در اولویت دوم قرار داده‌ایم و در کنار مناطق روستایی با ایجاد ایستگاه‌های پخت نان ، آشپزخانه و توزیع آذوقه، خدمات‌دهی به مردم روستایی انجام می‌شود.

فرمانده سپاه کارون خاطرنشان کرد: خدمات دیگر از قبیل ایجاد درمانگاه و اکیپ‌های سیار درمانی و همچنین اکیپ‌های ثابت در روستاهای با جمعیت زیاد با کمک تیم امداد پزشکی هرمزگان برای روستاهای در محاصره آب در حال انجام است.

وی گفت: هم اکنون راه ارتباطی چندین روستا در شهرستان مسدود شده و با استفاده از خودروهای شاسی بلند، بالگرد و قایق‌های موتوری عملیات امدادرسانی درحال انجام است.

  • نویسنده : ناب خبر