افزایش دو برابری پرونده های گران فروشی خودرو ­
افزایش دو برابری پرونده های گران فروشی خودرو ­
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از افزایش دو برابری پرونده های تخلف گران فروشی خودرو در یک ماهه اخیر در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش ناب خبر،یاسر رایگانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، افزود: سال گذشته 18 هزار پرونده گران فروشی خودرو در شعب این سازمان مختومه شد.
وی گفت: فقط در یک شعبه هزار پرونده با رضایت شاکی مختومه شد.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید پایگاه های اینترنتی خرید و فروش کالا در فضای مجازی را کنترل و مدیریت کند تا راه دور زدن قانون بسته و با احراز هویت ثبت کنندگان آگهی از آنها مالیات دریافت شود.
رایگانی با بیان اینکه بنگاه های مسکن در افزایش قیمت ها مقصرند و آگهی ها را این بنگاه ها در فضای مجازی منتشر می کنند گفت: همه آگهی های مسکن در فضای مجازی به بنگاه های املاک ختم می شود.
وی افزود: نوسان قیمت خودرو در فضای مجازی قابل پذیرش است اما درباره مسکن این افزایش قیمت پذیرفته نیست زیرا همه معاملات مسکن در بنگاه های املاک انجام می شود و آنها از قیمت ها اطلاع دارند.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: بر اساس آمار تولید خودرو در یک ماهه اخیر در مقایسه با سال گذشته چهار برابر شده اما نرخ دلار و شرایط اقتصادی ثابت مانده است بنابراین افزایش 20 درصدی خودرو بی معناست.
رایگانی افزود: در سایت دیوار یک خودرو با چهار آگهی و قیمت های مختلف ثبت شده است و چون انتشار آگهی در این گونه سایت ها بدون نیاز به ثبت شناسه است هر کسی با هر نیتی آگهی خود را منتشر می کند.
وی گفت: مستند قانونی برای برخورد با این افراد نداریم زیرا مستندات را باید اصناف به ما ارائه کنند

  • نویسنده : ناب خبر