راه‌اندازی سامانه خوداظهاری بسیج ملی کنترل فشار خون
راه‌اندازی سامانه خوداظهاری بسیج ملی کنترل فشار خون
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در نخستین روز بسیج ملی کنترل فشارخون، سامانه خوداظهاری راه اندازی شد.

به گزارش ناب خبربه نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر علیرضا رئیسی روز جمعه با اعلام این خبر افزود: امروز و مصادف با روز جهانی فشار خون (17 ماه مه)، سامانه خود اظهاری و ثبت اندازه فشار خون به نشانی salamat.gov.ir راه اندازی شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: این سامانه برای ثبت اندازه فشار خون توسط افراد یا در ایستگاه های سنجش فشار خون توسط سنجش گران داوطلب در سراسر کشور، راه اندازی شده است.
دبیر شورای راهبری بسیج ملی کنترل فشار خون اظهار داشت: برای ثبت اندازه فشار خون کافی است افراد به نشانی این سامانه مراجعه کرده و پس از مطالعه راهنمای تکمیل پرسشنامه و راهنمای اندازه گیری فشارخون و نیز ورود کد ملی و تاریخ تولد خود وارد سامانه شده و در آنجا نسبت به تکمیل اطلاعات خواسته شده و همچنین ثبت اندازه فشار خون خود و یا نزدیکانشان اقدام نمایند.
رئیسی در پایان تاکید کرد: از امروز تا روز عید سعید فطر پویش اطلاع رسانی این بسیج ملی برگزار می شود و مراحل اندازه گیری و ثبت فشارخون هموطنان بالای 30 سال سراسر کشور از روز عید سعید فطر (15 خرداد) تا 15 تیر انجام خواهد شد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا