تاثیر منفی آلودگی های زیست محیطی بر توانایی باروری نسل آتی
تاثیر منفی آلودگی های زیست محیطی بر توانایی باروری نسل آتی
قرار گرفتن نوجوانان و جوانان امروزی در معرض انواع آلاینده‌های زیست محیطی می تواند تاثیرات مخربی بر روی رشد مغز آنها گذاشته و در آینده توان باروری نسل آتی را به شدت کاهش دهد.

به گزارش ناب خبر به نقل از یوروکالرت، مشکلات ناشی از وجود انبوهی از آلاینده های زیست محیطی در دنیای امروز می تواند تا چندین نسل ادامه یابد و حتی روند عادی رشد جمعیت جهان را مختل کند.

کارشناسان بلژیکی که در این زمینه تحقیقاتی را انجام داده اند، معتقدند آلودگی های زیست محیطی شکل گیری توانمندی های جنسی در بدن جوانان را دچار مشکل می کند و بر روی رفتار مادرانه بانوان نیز تاثیر منفی می گذارد.

 

این محققان هشدار داده اند که در حال حاضر سطح آلاینده های زیست محیطی به حدی رسیده که می تواند آسیب های طولانی مدتی به وجود آورد و عموم مردم و سازمان های دولتی و خصوصی باید اقداماتی را برای مقابله با این مشکل انجام دهند.

آلاینده های مسموم مذکور بر روی فعالیت های برخی هورمون های بدن تاثیر منفی می گذارند و بررسی ها نشان می دهد موجب ناباروری حیوانات هم شده اند. پژوهشگران هشدار می دهند قبل از اینکه بشر در این زمینه به نقطه بی بازگشت برسد باید برای حل این چالش خطرناک فکری بیندیشد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس