حضور موثر بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی در مناطق سیل زده
حضور موثر بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی در مناطق سیل زده
سید کریم حسینی با بیان اینکه از روز اول سيل، کمک رساني در حوزه های مختلف به مردم خوزستان ، شهرها و روستاهای سیل زده شروع شد گفت: در حوزه بهداشت و درمان نیز پزشکان،پرستاران و کادر بهداشتی درمانی سازمان تامین اجتماعی در این حضور نقش بسیار فعالی داشته است.

به گزارش ناب خبر؛ سید کریم حسینی از مدیران سازمان تامين اجتماعي خوزستان  با بیان اینکه از روز اول سيل، کمک رساني در حوزه های مختلف به مردم خوزستان ، شهرها و روستاهای سیل زده شروع شد گفت: در حوزه بهداشت و درمان نیز پزشکان،پرستاران و کادر بهداشتی درمانی سازمان تامین اجتماعی در این حضور نقش بسیار فعالی داشته است.

وی افزود: بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی و همکاران ما در مراکز مختلف درمانی در این کمک رسانی در مناطق مختلفی حضور داشته و در کنار مردم عزیز به مسائل درماني پرداخته اند.

دكتر حسینی بابیان اینکه مدیریت و کارکنان شرکت راکتور ساز برای خدمت به سیل زدگان نهایت همکاری را داشته است گفت: شركت راكتور ساز مکان های خوبی را برای ویزیت بیماران راه اندازی و کانکس هایی به صورت موقت به عنوان درمانگاه برپا کردند.

وی خاطرنشان کرد: بسیج جامعه پزشکی سازمان تامین اجتماعی با همكاري شركت راكتور ساز، خدمات درمانی، دارویی و اقلام بهداشتی به سیل زدگان منطقه تپه های الله اکبر در محور سوسنگرد – بستان ارائه دادند.

سید کریم حسینی ادامه داد: در این منطقه 32 خانوار اسکان داده شده اند که به صورت رایگان ویزیت شدند و همچنین اقلام بهداشتی و دارو به صورت رایگان بین سیل زدگان توزیع شد.

وي بیان کرد: این تیم پزشکی همچنین در روستای مگرن 3 از توابع شوش حضور یافت و نسبت به ارائه خدمات پزشکی و درمانی به سیل زدگان اقدام کرد.

حسيني با اشاره به اینکه یکی از معضلاتی که مناطق سیل زده در حوزه بهداشت و درمان درگیر آن هستند بحث آب های راکد است گفت: در مناطق سیل زده آب های راکد خود به خود آسیب های برای مسائل بهداشتی و درمانی ایجاد می کند به ویژه در مناطقی مانند گلدشت،سیاحی و عین دو که فاضلاب این مناطق با آب های راکد مخلوط شده است و تهدیدی برای سلامتی مردم است که می بایست مراجع ذیربط در جمع آوری آب های راکد و فاضلاب ها تسریع داشته باشند و اکیپ های درمانی نیز با حضور خودشان بتوانند بیماری هایی که ممکن است برای مردم مشکل ساز باشد را نظارت و درمان کنند .

 

  • منبع خبر : ناب خبر