راهپیمایی روز جهانی قدس در قلب پایتخت عراق آغاز شد
راهپیمایی روز جهانی قدس در قلب پایتخت عراق آغاز شد
راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور گروه‌های مقاومت اسلامی و عشایر و اقشار مختلف مردم این کشور و زنان و مردان عراقی در قلب بغداد پایتخت عراق آغاز شد.

به گزارش ناب خبر، مراسم راهپیمایی بزرگ روزجهانی قدس امسال با شعار «خیارنا، الصمود بالمقاومه» (انتخاب ما پایداری با مقاومت است) و «لا لصفقه القرن» (معامله قرن هرگز) حوالی ساعت ۸ صبح به وقت محلی بغداد با قرائت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد و سپس جوانان گروه مقاومت اسلامی عصائب اهل الحق به رهبری «شیخ قیس الخزعلی» اولین گروه راهپیمایانی بودند که از برابر سکوی ویژه این مراسم عبور کردند.

در این مراسم رهبران گروه‌های مقاومت و سران عشایر و نمایندگان نهادهای مختلف مردمی به علاوه سفیر فلسطین اشغالی حضور داشتند.

شرکت کنندگان در راهپیمایی بارها پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

راهپیمایان همانند سنوات گذشته با حمل تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) و مقاوم معظم رهبری و رهبران گروه‌های مقاومت و مراجع عظام و در رأس آنها آیت الله سید علی سیستانی و آیات عظام شهید محمد باقر صدر و محمد باقر حکیم و محمد محمد صادق صدر بر روی پرچم رژیم صهیونیستی که بر کف خیابان ترسیم شده بود، حرکت کردند.

سفیر فلسطین در این مراسم در سخنانی گفت که جمعه آخر ماه مبارک رمضان که امام خمینی (ره) رهبر انقلاب اسلامی ایران آن را نامگذاری کرده باعث شده است که قدس در وجدان‌های ملت‌های مسلمان زنده باقی بماند.

«احمد العقل» اضافه کرد که دشمنان اکنون می‌کوشند که طرح موسوم به معامله قرن را تحت هر شرایطی بر ملت فلسطین و ملت‌های منطقه تحمیل کنند و فشارها بر جمهوری اسلامی ایران و مقاومت شریف در غزه و رام الله در فلسطین همگی در همین راستا است.

وی ادامه داد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همه آنچه در توان دارد در خدمت به رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد و انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس شریف در همین چارچوب اتفاق افتاده تا این رژیم غاصب را بر منطقه مسلط کند.

العقل وظیفه همه مسلمانان را در این برهه حساس وحدت دانست و گفت: وحدت مسلمانان در این برهه حساس یک ضرورت است زیرا اگر این اتفاق نیفتد شاید در آینده‌ای نزدیک شاهد ویرانی مسجد الاقصا و برپایی هیکل مورد ادعایی یهودیان در قدس شریف باشیم.

همزمان با این راهپیمایی دیگر شهرهای عراق امروز جمعه شاهد راهپیمایی‌های باشکوهی به مناسبت روز جهانی قدس است که در آن اقشار مختلف مردمی در آن شرکت کرده‌اند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا