ارائه شماره حساب پزشکان به همراه بیمار در بیمارستان‌های دولتی تخلف است
ارائه شماره حساب پزشکان به همراه بیمار در بیمارستان‌های دولتی تخلف است
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: ارائه شماره حساب پزشکان به همراه بیمار در برخی بیمارستان‌ها برای واریز وجه، تخلف محض است و هیچ دفاعی ندارد. پزشکان در بیمارستان‌ها به هیچ عنوان اجازه ندارند که به بیمار یا همراه او برای واریز وجه، شماره حساب ارائه کنند.

به گزارش ناب خبر، علی رضا عسگری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی در مورد ارائه شماره حساب جداگانه پزشکان به همراهان بیمار در برخی بیمارستان ها افزود: بیماران یا همراهان بیمار اگر با موضوع ارائه شماره حساب از طرف پزشکان برای واریز وجه در بیمارستان ها مواجه شدند، موضوع را جهت بررسی و برخورد به شماره تلفن ۱۹۰ وزارت بهداشت اعلام کنند. این شماره تلفن به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو است.

وی بیان کرد: بروز این موارد در برخی بیمارستان ها جای تاسف دارد و تخلف است و دفتر بازرسی وزارت بهداشت با این موارد با جدیت و به شدت برخورد می کند.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت ادامه داد: معاونت درمان وزارت بهداشت در زمینه تخلفات فرآیندی در بیمارستان ها ورود کرده و مسائل مربوط به دریافت وجه را دفتر بازرسی وزارت بهداشت پیگیری و برخورد می کند. معاونت درمان و دفتر بازرسی وزارت بهداشت این موارد را به شدت دنبال می کنند.

عسگری درباره ارجاع همراه بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی نیز گفت: به هیچ عنوان بیمارستان ها اجازه ندارند به همراه بیمار بگویند وسایل مورد نیاز بیمار را از خارج بیمارستان تهیه کند. وزارت بهداشت بدون تعارف از این موضوع نهی شده‌اند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایرنا