برخورد قضایی با افزایش خودسرانه قیمت نان
برخورد قضایی با افزایش خودسرانه قیمت نان
معاون استاندار تهران از برخورد قضایی با نانوایانی که خودسرانه اقدام به افزایش سرسام‌آور قیمت نان کنند، خبر داد.

به گزارش ناب خبر،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار از برخورد قضایی با نانوایانی که خودسرانه اقدام به افزایش سرسام‌آور قیمت نان کنند، خبر داد.
محمد امامی‌امین در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران با اشاره به ضرورت تشدید نظارت‌ها گفت : حاشیه‌های سود تولید تا مصرف باید منطقی باشد، اما متاسفانه گاهی میزان حاشیه سود غیرمنطقی است.
وی در مورد تعدیل قیمت پوشاک افزود: در جلسه امروز مصوب شد اتحادیه صنف پوشاک، کیف و کفش و مواد غذایی ضمن اعمال نظارت بیشتر و کنترل قیمت‌ها این وضعیت را ساماندهی کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تاکید کرد: بنا شد سازمان صنعت، معدن و تجارت به طور جدی وارد شود و واحد‌های صنفی و اتحادیه‌ها را دعوت کند تا در مورد کاهش قیمت‌ها با توجه به ثبات بازار و نرخ ارز، ورود جدی کنند.
اقای امامی امین درباره قیمت نان در تهران گفت: از حدود ۵ سال گذشته هیچ‌گونه افزایش قیمت نانی وجود نداشته است، اما در برخی موارد به جهت افزایش هزینه‌ها و بالا رفتن مخارج اداره نانوایی‌ها شاهد کم‌فروشی در نانوایی‌ها بودیم.
وی با اشاره به افزایش خودسرانه قیمت نان از سوی برخی نانوایان تصریح کرد: بخشنامه ستاد تنظیم بازار کشور با هدف مقابله با بسیاری از نانوا‌ها بوده است که کاهش قیمت نان را به دنبال خواهد داشت و در واقع براي ساماندهی قیمت نان ابلاغ شده است.
امامی امین گفت: امروز در جلسه تنظیم بازار استان، بخشنامه تنظیم بازار کشور ابلاغ شده و قرار است از شنبه گروه‌های بازرسی به نانوایان استان مراجعه کنند و قیمت‌هایی که سرسام‌آور افزایش داشته‌اند حتما باید کاهش پیدا کند، در غیر این صورت برخورد قضایی می‌شود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما