40 عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزی در شهرستان کارون برگزار می شود
40 عنوان برنامه همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزی در شهرستان کارون برگزار می شود
سروان محمد خواه فرمانده سپاه شهرستان کارون از برگزاری 40 عنوان برنامه در واحدهای بسیج دانش‌آموزی در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش ناب خبر؛ سروان محمد خواه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کارون صبح امروز در تجمع بسیجیان دانش آموز که در مصلای کوت عبدالله برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی ایران به برکت صبر، استقامت، شکیبایی مردم و راهنمایی های حکیمانه امام راحل (ره) و مجاهدت رزمندگان دلیر اسلام در انقلاب اسلامی پیروز شد.

وی افزود: بیش از 40 سال است که از آن دوران می گذرد و با افتخار این دوران را سپری می کنیم و علیرغم هجمه ها و مشکلاتی که دشمنان برای ما به وجود آوردند اما موفق نشدند وهر جا که ایستادگی و مقاومت شد حاصل آن پیروزی بود.

سروان محمدخواه عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس یک مقاومت و ایستادگی جانانه ای داشتیم و در مقابل لشکر یزیدیان زمان که ابر قدرت های جهان دست به دست هم داده بودند تا این نظام نوپای ما را ساقط کنند اما نتوانستند و به اهداف شوم خود نرسیدند.

وی ادامه داد: در تهاجم فرهنگی که دشمنان اسلام به راه انداختند آنها به خوبی متوجه شدند که در هشت سال دفاع مقدس، ایمان ،شجاعت و صلابت نیروهای مومن و ارزشی سبب شد تا این ایستادگی و مقاومت به درستی شکل بگیرد لذا در تلاش بودند و هستند تا از طریق حمایت و پشتیبانی رسانه های معاند ایمان جوانان ما را سست و در مسائل اعتقادی با شبهه افکنی به اهداف شوم خود برسند

فرمانده سپاه کارون بیان کرد: ابر قدرت های جهان می دانستند این انقلاب اسلامی که ایجاد شده است برای مقابله با فساد و ظلم است و تمام تلاش خود را داشتند تا ضربه ای بر پیکره ای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به وجود بیاورند اما با لطف و عنایت خداوند متعال ایستادگی و مقاومت مردم و رزمندگان ما در میدان های مختلف پیروز شدیم.

سروان محمد خواه خاطرنشان کرد: در جنگ های نیابتی که در عراق و سوریه برای شیعیان به وجود آمد لبنانی،عراقی،سوریه ای،افغانستانی،ایرانی و پاکستانی همه دست به دست هم داده بودند و از ارزش ها و از حرم آل الله دفاع کردند ، که هراسی در دل دشمنان بوجود آورد.

وی بابیان اینکه در انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و در مبارزه و مقابله با داعشی که خود آمریکای ها به وجود آوردند پیروز شدیم گفت: در حال حاضر دشمن در حال تلاش و ایجاد اختلاف افکنی در میان شیعیان است و تفرقه ای که در عراق و لبنان به وجود آوردند به همین خاطر است و آنها از این هراس دارند که شیعیان با هم وحدت داشته باشند.

وی افزود: ملت ایران،عراق،لبنان و دیگر جوامع اسلامی بایستی هوشیار و آگاه باشند و هواس آنها به توطئه های دشمنان باشد و مراقبت و مواظبت کنند که اگر اینگونه شد ما پیروز خواهیم شد و باز هم دشمن را به عقب میرانیم .

فرمانده سپاه کارون با تبریک فرارسیدن هفته بسیج دانش آموزی و 13 آبان ماه گفت: 13 آبان روز مقدسی است در این روز سه واقعه مهم و تاریخی رخ داده است در واقعه اول ملت و امام راحل در برابر قانونی آمریکایی شاهنشاهی بنام کاپیتولاسیون مخالفت کردند
وی ادامه داد: واقعه دوم در 13 آبان سال 57 عده ای از دانش آموزان در دانشگاه تهران در کنار دانشجویان حاضر شدند و در آن جریان مبارزات خودشان را با رژیم منحوس پهلوی عیان کردند و 56 تن از دانش آموزان بی گناه توسط رژیم شاه به شهادت رسیدند.

سروان محمد خواه گفت: واقعه سوم در سال 58 بود که دانشجویان با بصیرت و آگاه رهرو ولایت در یک سال بعد از انقلاب متوجه توطئه های دشمنان شدند که سفارت آمریکا یا بهتر بگوییم لانه جاسوسی در صدد هستند تا توطئه ای علیه نظام ایجاد کنند و دانشجویان خودجوش از دیوار سفارت بالا رفتند و در آن لانه جاسوسی مدارک و اسنادی را دریافت کردند که کاملا محرز شد که اینها در صدد بودند تا این انقلاب را سرنگون کنند.

وی با اشاره به برنامه ها و فعالیت های سپاه درهفته بسیج دانش آموزی گفت: برگزاری یادواره شهدای دانش آموز در سطح شهرستان،برگزاری مسابقات ورزشی و علمی،مسابقات کتابخوانی و گام دوم انقلاب، مقاله نویسی دانش آموزان در رونق تولید و حمایت از تولیدات داخل، تهیه نشریه های مختلف با موضوع دانش آموز انقلابی،استکبار ستیزی و مصرف و حمایت از تولیدات ملی، برگزاری نمایشگاه از عملکرد و فعالیت های بسیج،دیدار دانش آموزان از مناطق غرب و جنوب غرب کشور از جمله برنامه هایی هستند که در هفته بسیج دانش آموزی صورت میگیرد.

فرمانده سپاه کارون عنوان کرد: بازسازی و تعمیر نمازخانه های مدارس، تابلوی مدارس، رنگ آمیزی، فضاسازی بیش از 15 مدرسه، تعمیر و تامین مخزن آب ، وسایل سرمایشی و گرمایشی از جمله اقدامات خوب حوزه بسیج دانش آموزی در سطح مدارس شهرستان کارون است.
برنامه های فرهنگی،ورزشی،تفریحی ،علمی و اردویی در طول سال نیزدر حال انجام است