خوداتکایی در تجهیزات از دستاورد‌های مهم انقلاب
خوداتکایی در تجهیزات از دستاورد‌های مهم انقلاب
رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، خروج مستشاران نظامی و خوداتکایی در حوزه تجهیزات را از مهمترین دستاورد‌های ارتش پس از انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش ناب خبر،به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار سیاری در حاشیه جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس و در جمع خبرنگاران، با مقایسه وضع نیرو‌های مسلح نسبت به پیش از انقلاب، گفت: اگر بخواهیم به مهمترین تفاوت‌های ارتش نسبت به دوران پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی بپردازیم، باید مهمترین دستاورد‌های آن را خروج مستشاران نظامی و خوداتکایی در حوزه تجهیزات بدانیم.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: خوداتکایی در زمینه تجهیزات را از مهمترین دستاورد‌های انقلاب در حوزه دفاعی دانست و ادامه داد: از ابتدای انقلاب تمام تلاش‌ها چه در حوزه نیروی انسانی و چه در حوزه تجهیزات در این راستا بوده است که روی پای خود بایستیم.

امیر دریادار سیاری گفت: با توجه به اینکه ما بدنبال ارتقای توان بازدارندگی کشور هستیم و باید توان دفاعی را بالا ببریم، یکی از مولفه‌هایی که در ارتقای توان دفاعی کشور اثر دارد، نیروی انسانی است.

وی افزود: متغییری که روی انسان تاثیر می‌گذارد، مسائل فرهنگی است که ارتش جمهوری اسلامی ایران در مسائل فرهنگی برای ارتقای توان دفاعی کشور به آن اهمیت می‌دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس، مسائل مربوط به فعالیت‌های فرهنگی در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران که ابعاد مختلفی را به خود اختصاص می‌دهد را مطرح کردیم و همچنین در زمینه کمبود‌ها هم مسائلی عنوان شد.

رئیس ستاد ارتش افزود: دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف فرهنگی موجود در سطح کشور یک تکلیف و وظیفه‌ای هم نسبت به پشتیبانی ارتش دارند که ما در کمیسیون مطرح کردیم، مثلاً در فضای مجازی، موضوعات هنری، ارزشی، فرهنگی، فیلم و سریال که لازم است نقش و جایگاه ارتش در این حوزه‌ها به‌خوبی دیده شود.

وی با تأکید بر اینکه نگاه ما به درون است و تولیدات و تجهیزات را در داخل کشور می‌سازیم، افزود: با توجه به همت، غیرت، توان ایثارگری و از خود گذشتگی و مقاومت و مدیریت و عشق و علاقه‌ای که در جوانان و متخصصان و فرماندهان ما وجود دارد توانسته‌ایم با همین اعتبارات کم کار را جلو ببریم و به دستاورد‌های بزرگی در زمینه ساخت مدرن‌ترین و پیچیده‌ترین تجهیزات دفاعی در حوزه‌های مختلف اعم از زمین، دریا، زیر سطح و هوا شامل انواع ناو‌های موشک انداز، ناوشکن‌ها، زیردریایی‌های کلاس سبک و نیمه سنگین، جنگنده‌ها و انواع تانک‌ها و موشک‌ها و رادار‌ها و اژدر‌ها دست پیدا کنیم.

امیر دریادار سیاری گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران خلاء بودجه‌ای خود را با خلاقیت، ابتکار، روحیه جهادی و تجارب هشت سال دفاع مقدس پر کرده، ولی لازم است مسئولان کشور از جمله نماینده‌های مجلس شورای اسلامی با جدیت و توجه ویژه به امنیت کشور برای تقویت نیرو‌های مسلح از جمله ارتش حمایت و پشتیبانی لازم را به عمل آورند.

  • نویسنده : ناب خبر