آغاز ثبت‌نام آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور
آغاز ثبت‌نام آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از آغاز ثبت‌نام آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور از روز شنبه 30 آذر امسال خبر داد.

به گزارش ناب خبر،فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور، اظهار کرد: آینده نظام جمهوری اسلامی ایران در گروی شکوفایی علمی استعدادها و شناسایی دانش‌آموزان جوان و مستعد کشور است و حمایت، تقویت و راهنمایی، به‌منظور بهبود و ارتقای سطح دانش آنان، تأثیر بسزایی در نیل به این هدف خواهد داشت و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان به‌عنوان تنها متولی حوزه نخبگانی، وظیفۀ تحقق این مسؤولیت را بر عهده دارد.

وی در ادامه افزود: هدف از برگزاری المپیادهای علمی دانش‌آموزی، ایجاد تکاپوی آموزشی در مدارس، شناسایی و انتخاب دانش‌آموزان دارای استعداد و توانمندی‌های علمی ویژه است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با اشاره به برگزاری این آزمون‌ها به‌صورت هم‌زمان در سراسر کشور و حوزه‌های خارج از کشور، گفت: برای دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم علاقه‌مند، آزمون المپیادهای علمی در رشته‌های ادبی، جغرافیا، ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم واخترفیزیک، علوم زمین، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، تفکر و کارآفرینی، اقتصاد و مدیریت و پژوهشی برگزار می‌شود.

مهاجرانی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان علاقه‌مند به شرکت در المپیادهای علمی کشور می‌توانند از روز شنبه 30 آذر 98 با مراجعه به سامانه ثبت‌نام الکترونیکی المپیادها به نشانی oly.medu.ir ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: ثبت‎نام صرفاً به‌صورت الکترونیکی بوده و برای این منظور علاقه‌مندان داخل و خارج از کشور می‌توانند در زمان مقرّر با مراجعه به سامانۀ ثبت‌نام المپیادهای علمی نسبت به این امر اقدام نمایند. مهلت ثبت‌نام در آزمون المپیادهای علمی کشور تا 4 دی‌ماه خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان تأکید کرد: ثبت‌نام در یازدهمین المپیاد علوم و فناوری نانو مطابق سنوات قبل، از طریق صفحه «المپیاد» در سایت باشگاه نانو به نشانی nanoclub.ir به دو روش انفرادی و گروهی انجام می‌شود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس