تحریم‌های آمریکا اثری بر تکمیل خط لوله «نورد استریم 2» ندارد
تحریم‌های آمریکا اثری بر تکمیل خط لوله «نورد استریم 2» ندارد
سخنگوی کرملین با محکوم کردن تحریم‌های آمریکا بر پروژه ساخت خط لوله انتقال گاز به اروپا، گفت این تحریم‌ها تاثیری بر تکمیل آن نخواهد گذاشت.

به گزارش ناب خبر،«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) به تصویب طرح تحریم خط لوله انتقال گاز این کشور به اروپا موسوم به «نورد استریم 2» در مجلس سنای آمریکا واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» پسکوف طی نشست خبری در کرملین، ضمن محکوم کردن تصویب تحریم نورد استریم2 ذیل لایحه بودجه نظامی سال 2020 آمریکا، گفت این خط لوله فارغ از محدودیت‌ها در زمان مقرر تکمیل خواهد شد.

بر این اساس، وی از تحریم آمریکا بر خط لوله انتقال گاز به اروپا را «نمونه‌ای کامل» از رقابت ناعادلانه دانسته و توضیح داد که واشنگتن با این کار، گاز گران‌تری را به اروپا تحمیل کرده است.

به نوشته اسپوتنیک، سخنگوی کرملین همچنین افزود که مسکو و اروپا با تحریم‌های آمریکا بر خط لوله نورد استریم2 مخالف هستند زیرا آن را مخالف قوانین بین‌المللی می‌دانند.

پسکوف با ابراز خوش‌بینی درباره تکمیل این پروژه، گفت:‌«نه مسکو و نه دیگر پایتخت‌های اروپایی از جمله برلین و پاریس، این گام‌ها را می‌پسندند. چنین اقدامات نقض مستقیم قوانین بین‌المللی بوده، نمونه کاملی از رقابت نابرابر و تحمیل سلطه تصنعی [آمریکا] بر بازار اروپا، تحمیل محصولات گران‌تر و غیررقابتی هستند. منظور من این است که گاز طبیعی گران‌تری به مصرف‌کنندگان اروپایی [تحمیل می‌شود]».

مجلس سنای آمریکا بامداد امروز طرح تحریم کمپانی‌های شریک در ساخت این خط لوله عظیم و زیر دریا را – که گاز روسیه را به آلمان می‌رساند – ذیل لایحه بودجه نظامی 738 میلیارد دلاری سال 2020 تصویب کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» این طرح اکنون برای اجرایی و تبدیل به قانون شدن، به میز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید رفته است.

بر این اساس، سناتور «جیم ریچ» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفته بود این تحریم‌ها می‌تواند مانع تکمیل خط لوله نورد استریم 2 شود و «ابزار مهمی برای مقابله با نفوذ شرورانه روسیه و حفظ یکپارچگی بخش انرژی اروپا» است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس