آزمایش موفق جنگنده پنهانکار «سوخو-57»
آزمایش موفق جنگنده پنهانکار «سوخو-57»
ارتش روسیه از دومین آزمایش موفق جنگنده نسل پنجم «سوخو-57» خود در غرب آسیا خبر داد.

به گزارش ناب خبر،ارتش روسیه از انجام آزمایش دوم موفق جنگنده نسل پنجم «سوخو-57» خود در سوریه خبر داد.

به نوشته وبگاه «بالگریا میلیتری» «والری گراسیموف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به تازگی گفت که آزمایش مجدد جنگنده سوخو-57 در سوریه با موفقیت انجام شد.

وبگاه «ام بی اس» نیز با اشاره به آزمایش مجدد سوخو-57 در سوریه نوشت که «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در فوریه (بهمن) 2018 به خبرنگاران گفت که دو جنگنده سوخو-57 در سوریه دو آزمایش موفق انجام دادند.در خاتمه سال 2018 نیز وزارت دفاع روسیه فیلمی از نشست و برخاست دو جنگنده سوخو-57 نشان داد. بعدها گفته شد که این جنگنده‌ها بیش از 10 ماموریت علیه مواضع داعش در سوریه انجام دادند.

آزمایش موفق جنگنده پنهانکار «سوخو-57»

به نوشته این وبگاه، وزارت دفاع روسیه دستور ساخت 76 فروند سوخو-57 را به شرکت سازنده این هواپیما داده و گفته می‌شود اولین سری از این جنگنده‌ها تا خاتمه سال جاری میلادی تحویل نیروی هوایی روسیه می‌شود.

رئیس جمهور روسیه نیز چندی قبل جنگنده نسل پنجم سوخو-57 را به عنوان بهترین هواپیمای جنگی جهان توصیف کرد.

سوخو-57،یک جنگنده چند منظوره برای نابود ساختن انواع اهداف هوایی در مسافت‌های کوتاه و بلند، هدف قرار دادن اهداف زمینی و دریایی و غلبه بر قابلیت‌های دفاع هوایی دشمن است.

گفته می‌شود که این جنگنده رقیب اصلی جنگنده‌های «اف-35» و «اف-22» ساخت آمریکاست و در صورت صادرات این جنگنده، وضعیت بازارهای بین‌المللی برای فروش این محصول به نفع روسیه تغییر می‌یابد.

  • نویسنده : ناب خبر