اعتصاب، فعالیت یک پالایشگاه مهم فرانسه را متوقف می‌کند
اعتصاب، فعالیت یک پالایشگاه مهم فرانسه را متوقف می‌کند
اتحادیه‌ کارگری فرانسه در ادامه اعتراض خود به اصلاح قانون بازنشستگی در این کشور، روز دوشنبه تصمیم گرفت تا تولید در یکی از پالایشگاه‌های کلیدی نفت فرانسه را متوقف کند.

به گزارش ناب خبر،در ادامه اعتراض‌های سراسری در فرانسه به اصلاحات دولت در قانون بازنشستگی، اتحادیه‌ کارگری فرانسه روز دوشنبه به توقف تولید در یکی از تأسیسات نفتی کلیدی فرانسه که نیازهای پاریس و مناطق اطراف آن را تامین می‌کند، رأی مثبت داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بر اساس این تصمیم‌گیری، تولید در پالایشگاه نفت «گرند پویتز» شرکت «توتال» و انبار سوخت در جنوب شرق پاریس متوقف خواهد شد.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه چند روز پیش از اتحادیه‌های حمل‌ونقل درخواست کرده بود، برای جلوگیری از مختل شدن سفرها در طول تعطیلات کریسمس به اعتصاب خود خاتمه دهند.

برخلاف دعوت برخی اتحادیه‌ها به توقف اعتصاب در خلال تعطیلات کریسمس، چندین گروه کارگری بخش حمل‌ونقل ریلی با آن مخالفت کرده‌اند. در نتیجه همچنان برخی خطوط حمل‌ونقل ریلی بین شهری پرسرعت فرانسه در حالت تعطیل بوده و نیمی از مسیرهای متروی پاریس نیز بسته‌ هستند.

دولت فرانسه اعلام کرده هر قدر هم که اعتصابات ادامه داشته باشد، از اجرای طرح جدید حقوق بازنشستگی عقب‌نشینی نخواهد کرد.

 

پيام رسان ما در سروش
????
https://sapp.ir/nabkhabar1

واتساپ
????
https://chat.whatsapp.com/GTGApJEfyUM38a6IHv6HA3

  • نویسنده : ناب خبر