ضرورت بازنگری در طرح ساخت موزه دفاع مقدس خراسان رضوی
ضرورت بازنگری در طرح ساخت موزه دفاع مقدس خراسان رضوی
استاندار خراسان رضوی گفت: طرح ساخت موزه دفاع مقدس باید مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش ناب خبر به مقل از  باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: جای تاسف است که خراسان رضوی که در مناطق مختلف جنگ حضور فعالی داشت و فرماندهان شهید و جانباز بسیاری دراین عرصه تقدیم انقلاب و نظام کرده است، موزه دفاع مقدس ندارد.

وی با بیان اینکه استان‌های مختلفی موزه دفاع مقدس خود را به پایان رسانده اند تصریح کرد: برای ساخت موزه دفاع مقدس استان باید دید که دیگر استان‌ها چه کاری انجام داده اند و چگونه کار‌های خود را به پیش برده اند و باید از منابع غیردولتی هم برای ساخت این موزه استفاده کرد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه امنیت امروز ما مدیون خون شهداست و ساخت موزه دفاع مقدس یک موضوع ضروری است اظهار داشت: تدوین دائره المعارف جنگ نیز یک موضوع تخصصی و حرفه‌ای است که باید به متخصصان آن واگذار شود تا به خوبی ارزش‌های دفاع مقدس بازگو و تدوین شود وگرنه دستاورد‌های این دوران، تحریف می‌شود یا زیر سوال می‌رود.

سردار حسینعلی یوسفعلی زاده مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در بخش ساخت موزه دفاع مقدس استان و تدوین دانشنامه دفاع مقدس از زمان بندی مورد نظرعقب هستیم و کار زیادی در این مورد انجام نشده است.

وی تصریح کرد: برای ساخت موزه دفاع مقدس استان ۸۱۸ میلیارد ریال و برای تدوین دانشنامه دفاع مقدس ۵۶ میلیارد ریال نیاز است که همه دستگاه‌ها باید برای تامین این مبالغ همکاری کنند.

موزه دفاع مقدس خراسان رضوی با ۱۳ و نیم هکتار مساحت در بوستان کوهسنگی مشهد واقع است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان