بهره‌مندی ۴۵۰۰ مددجوی اردبیلی از خدمات حقوقی کمیته امداد امام خمینی(ره)
بهره‌مندی ۴۵۰۰ مددجوی اردبیلی از خدمات حقوقی کمیته امداد امام خمینی(ره)
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: بیش از ۴۵۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در ۹ ماهه سال‌جاری از خدمات حقوقی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش ناب خبر،به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) اردبیل، حسین دشتی اظهار کرد: بیش از ۴۵۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت در ۹ ماهه سال‌جاری از خدمات حقوقی این نهاد بهره‌مند شده‌اند و دفاع از حقوق مددجویان تحت حمایت یکی از مهم‌ترین خدمات کمیته امداد است که موجب احقاق حق آنها می‌شود.

وی با اعلام اینکه ۱۵۸ وکیل نیکوکار برای رسیدگی به پرونده‌های خانوار تحت حمایت با کمیته امداد استان اردبیل همکاری دارند، افزود: وکلای خیر به‌‌صورت رایگان خدمات حقوقی مناسبی را به مددجویان اردبیلی ارائه می‌کنند که این امر موجب رفع بسیاری از مشکلات آنها شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل بیان کرد: کمیته امداد با ارائه مشاوره حقوقی و تعیین وکیل معاضدتی برای خانوار تحت حمایت که دارای مشکلات حقوقی هستند تلاش‌های گسترده‌ای را به‌کار می‌گیرد و ۶۷۵ خانوار تحت حمایت در ۹ ماهه سال‌جاری از مشاوره حقوقی بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خانوار تحت حمایت به‌دلیل ناآگاهی از مسائل حقوقی و قضایی قادر به دفاع از حقوق خود نیستند، تصریح کرد: کمیته امداد با همکاری کانون وکلا، شورای حل اختلاف و ارائه خدمات حقوقی به مددجویان برای ارتقای سطح آگاهی و رفع مشکلات حقوقی خانوار تحت حمایت تلاش می‌کند.

دشتی تشریح کرد: ۵۷۲ مورد اظهارنامه، دادنامه، شکوائیه و دفاعیه برای مددجویان و سایر اقشار آسیب‌پذیر جامعه توسط حوزه حقوقی این نهاد به منظور ارائه به مراجع قضایی تهیه، تنظیم و بررسی شده است و یکی از راه‌کارهای مهم کمیته امداد در توانمندسازی خانوار تحت حمایت ارائه خدمات و مشاوره‌های حقوقی به مددجویانی است که دارای مشکلات حقوقی هستند تا با احقاق حقوق‌شان بتوانند به استقلال اقتصادی دست یابند.

وی با اشاره به اینکه وکلای مجرب و متخصص در اختیار مددجویانی که دارای مشکلات حقوقی، کیفری و ثبتی هستند قرار می‌گیرد، اعلام کرد: مشکلات حقوقی و قضایی، خانوار تحت حمایت را دچار مسائل و گرفتاری‌های بسیاری می‌کند که کمیته امداد برای کاهش مسائل پیش روی این مددجویان خدمات قابل توجهی را ارائه می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اظهار داشت: با حمایت‌های کمیته امداد ۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد نیز از زندان آزاد شده و به آغوش خانوار خود بازگشته‌اند و بیش از ۱۱۳ میلیون تومان در قالب «وام محکومان» به زندانیان جرائم غیرعمد که برای نخستین بار دوره محکومیت خود را می‌گذراندند، پرداخت شد تا گرمابخش کانون خانوار خود باشند.

وی گفت: نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم و نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.

  • نویسنده : ناب خبر