اعتصاب در آلمان؛ ۱۸۰ پرواز شرکت لوفت‌هانزا لغو شد
اعتصاب در آلمان؛ ۱۸۰ پرواز شرکت لوفت‌هانزا لغو شد
اعتصاب خدمه پرواز یکی از شرکت های زیرمجموعه هواپیمایی لوفت هانزا آلمان، موجب لغو حدود ۱۸۰ پرواز این شرکت شد.

به گزارش ناب خبر،در پی اعتصاب خدمه پرواز شرکت «جرمن وینگز» (Germanwings) از شرکت های زیر مجموعه هواپیمایی لوفت هانزا آلمان برنامه های پروازی این شرکت در بحبوحه مسافرت های پایان سال میلادی مختل شد.
به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان این اعتصاب که به ویژه فرودگاه کلن-بن را تحت تاثیرقرار داده تا شب سال نو به لغو حدود ۱۸۰ پرواز داخلی در این کشور منجر شود.
در همین حال اتحادیه خدمه پرواز آلمان (Ufo) اعلام کرد در صورت تامین نشدن خواسته های اعضایش این اعتصاب ادامه خواهد یافت.
این درحالی است که اختلافات این اتحادیه با شرکت جرمن وینگز بر سر قوانین شیفت های کاری پروازها همچنان ادامه دارد.
روز هفتم دی اتحادیه خدمه پرواز آلمان به دنبال شکست مذاکرات با شرکت لوفت‌هانزا بر سر اختلاف‌های کارگری، از خدمه و کارمندان شرکت جرمن وینگز به عنوان شرکت تابعه این شرکت هواپیمایی خواست به مدت سه روز دست از کار بکشند.
این اتحادیه روز جمعه اعلام کرد کارکنان شرکت جرمن وینگز، ۳۰ دسامبر تا اول ژانویه (۹ تا ۱۱ دی) اعتصاب خواهند کرد. اقدامات بعدی در زمینه اعتصاب بعد از دوم ژانویه ۲۰۲۰ (۱۲ دی) اعلام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، «دنیل فلور» نماینده این اتحادیه گفته ما تا لحظه اخر امیدوار بودیم اخبار بهتری ارائه دهیم اما چاره‌ای نداشتیم جز اینکه با استفاده از اعتصاب از منافع خود دفاع کنیم.
با این حال مقام‌های شرکت لوفت هانزا روز جمعه(۶ دی‌) دعوت به اعتصاب را محکوم کردند و گفتند که اتحادیه (UFO) در چند هفته گذشته نتوانسته مطالبات خود را به طور مشخص مکتوب کند و مانع از رسیدگی فوری به اختلافات شده است.

 

  • نویسنده : ناب خبر