سرلشکر قاسم سلیمانی در جمع 10 مشاور سیاسی با نفوذ دنیا از دید نشریه گاردین
سرلشکر قاسم سلیمانی در جمع 10 مشاور سیاسی با نفوذ دنیا از دید نشریه گاردین
نشریه انگلیسی گاردین با انتشار فهرستی به بررسی مشاوران سیاسی پرنفوذ دنیا پرداخت که سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این فهرست قرار دارد.

به گزارش ناب خبر،بنابر گزارش اسپوتنیک، گاردین با انتشار فهرستی از مشاوران سیاسی با نفوذ دنیا به بررسی عملکرد و علت قدرت و نفوذ آنها پرداخت.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این لیست جای دارد.

از دیگر افرادی که در فهرست مشاوران پرنفوذ دنیا قرار گرفته اند، می توان به مشاور پوتین، رئیس جمهور روسیه، ولادیسلاو سورکوف اشاره کرد که گاردین وی را کاردینال خاکستری کرملین نام نهاده است.

از دیگر مشاوران سیاسی تأثیرگذار گاردین می توان به استیون میلر، مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در زمینه سیاست مهاجرتی، پیتر آلتایمر ، وزیر اقتصاد فدرال و انرژی آلمان و متحد سیاسی صدراعظم آنگلا مرکل، معاون نخست وزیر شورای دولتی جمهوری خلق چین لیو او، نماینده چین در مذاکرات تجاری با ایالات متحده اشاره كرد. آجیت دوال مشاور نخست وزیر هند نارندرا مودی در موضوع امنیت ملی، نیز در این لیست جای دارد.

همچنین نماینده رسمی دولت فرانسه، سیبت ندیای و ابراهیم کالین، نماینده رسمی رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان، محمد حمدان داگالو معاون فرماندار شورای مستقل سودان در این لیست قرار دارد. میگل دایاز کانل مشاور دبیرکل حزب کمونیست کوبا هم ازجمله افراد مطرح در این حوزه است.

  • نویسنده : ناب خبر