مراسم تشییع حاج قا‌سم در زادگاهش| ‌رستاخیر دیار کریمان در تشییع سردار دل‌ها
مراسم تشییع حاج قا‌سم در زادگاهش| ‌رستاخیر دیار کریمان در تشییع سردار دل‌ها
مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قا‌سم سلیمانی و همرزم شهیدش سردار پور‌جعفری از میدان آزادی کرمان تا گلزار شهدا با حضور پرشور مردم ‌برگزار اما به دلیل ازدحام جمعیت خاکسپاری به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش ناب خبر،مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد شهید قا‌سم سلیمانی و همرزم شهیدش سردار پور‌جعفری از میدان آزادی کرمان تا گلزار شهدا با حضور پرشور مردم ‌برگزار اما به دلیل ازدحام جمعیت خاکسپاری به زمان دیگری موکول شد.

حضور بی پایان مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی‌

مراسم تشییع پیکر شهید ‌سلیمانی و همرزم شهیدش سردار پور‌جعفری ‌با حضور قشرهای مختلف مردم از میدان آزادی به سمت میدان شهدا آغاز شد.

حضور نوجوانان و جوانان و بانوان در این مراسم پر رنگ است و مردم با سر دادن شعارهای علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی ها در عراق را محکوم می‌کنند.

اکنون خیابان های کرمان مملو از مردمانی است که آمده‌اند برای آخرین بار با سردار محبوشان وداع کنند؛ مردمانی که فقط خواستار انتقام سخت از مسببان این جنایت تروریستی هستند.

مردم با سردار دادن شعار “مرگ بر آمریکا‌”، “مرگ بر اسرائیل” و شعارهایی در تجلیل از مقام شامخ شهید سلیمانی به استقبال پیکر شهید در میدان آزادی رفته‌اند تا سردار محبوب دل‌ها را با اندوه و حزن فراوان تشییع کنند.

سردار این بار آمده که بماند برای همیشه؛ می‌آید که به جای یک عمر نخوابیدن تا ابد در آغوشت وطن و در کنار یاران دیرین و همرزمان قدیم آرام بگیرد.

اما سردار نبودی که ببینی مردم شهر این روزها چه بی‌تاب حضورت بودند. نبودی که ببینی حتی حال آسمان شهر هم مانند حال دلمان ابری بود؛ گاهی می‌بارید، لحظه‌ای طوفانی بود و گاهی بغض داشت. سردار، شهر کریمان و مردمش آماده‌اند تا افتخار جهان اسلام را در آغوش بگیرند.

سردار آمده‌ای که تا همیشه در کنار مردم زادگاهت بمانی اما نمی‌دانم چرا حالا که آمده‌ای بیش از همیشه دلتنگت هستم.

مردم کرمان که روزها در انتظار وصال یار بی‌تابی می‌کردند صبح امروز به معشوق رسیدند و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سردار دلها امروز به زادگاهش رسیده است.

کرمان امروز تنها کرمان نیست؛ قلب تمام عالم است.

‌مراسم تشییع پیکر شهید سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ‌و همرزم شهید سردار پور‌جعفری در زادگاهش کرمان با حضور پرشور و میلیونی مردم تا دقایقی دیگر با سخنرانی سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کرمان آغاز می‌شود.

سردار سرلشکر پاسدار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت، پیروز حناچی شهرار تهران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله خاتمی امام جمعه موقت تهران، محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، حجت‌الاسلام مرتضوی‌مقدم رئیس دیوان عالی کشور و نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس خبرگان به منظور شرکت در آیین وداع با پیکر شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت وارد میدان آزادی کرمان شدند.

حضور هیئتی از مسئولان و علمای سوری در مراسم تشییع سردار سلیمانی در کرمان

وزیر اوقاف و جمعی از مسئولان و علمای سوری برای شرکت در مراسم تشییع پیکر فرمانده شهید سپاه قدس به ایران آمدند. این هیئت پس از درخواست‌‌ رسمی مسئولان فرهنگی سوریه از نماینده رهبر انقلاب در این کشور و با پیگیری‌های ایشان به کشورمان سفر کرده‌ است.

همچنین با هماهنگی آیت‌الله طباطبایی تولیت مصلای حرم حضرت زینب (س)، پرچم گنبد حرم مطهر آن حضرت از سوی هیات سوری تقدیم شهید حاج قاسم سلیمانی خواهد شد.

آیین تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی در کرمان آغاز شد

‌آیین تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری صبح امروز و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانسردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، تعدادی از وزرا، ، فدائی استاندار کرمان، استانداران تعدادی از استان‌های کشور و حضور میلیونی مردم کرمان و عزادارانی از سراسر کشور در میدان آزادی شهر کرمان آغاز شد.‌

پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری مسیری نورانی تا رسیدن به کرمان پیموده‌اند. این شهدای بزرگوار پس از تشییع در کاظمین، کربلا و نجف در کشور عراق به میهن اسلامی بازگشتند.

پیکر مطهر شهدا در سرزمین عزیزمان پس از تشییع با شکوه در اهواز به پابوس علی ابن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس رفتند و از آنجا راهی تهران شدند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دوشنبه بر پیکر سردار شهید سلیمانی و همرزمانش نماز خواندند و سپس پیکر شهدای مقاومت بر دستان مردم تهران از میدان انقلاب تا میدان آزادی تشییع شد.

پیکر سردار شهید سلیمانی پس از آن برای تشییع در قم منتقل شد و پس از تشییع در حرم حضرت معصومه و مسجد مقدس جمکران به حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب رفتند و در نهایت صبح امروز به کرمان رسیدند.

پیکر مطهر شهیدان سلیمانی و پورجعفری صبح امروز و در پایان این راه از میدان آزادی به سمت گلزار شهدای شهر کرمان بر روی دستان عاشقان به نظام و ولایت تشییع شده و در نهایت در گلزار شهدای شهر کرمان در کنار همرزمان دیرین خود آرام می‌گیرند.

طنین میلیونی «مرگ بر آمریکا» در میدان آزادی کرمان ‌‌

‌جمعیت میلیونی شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از نخستین ساعات صبح امروز در خیابان‌های کرمان دیده می‌شود.

مردم از سراسر کشور خود را به کرمان رسانده‌اند تا سردار دل‌ها را تا بهشت بدرقه کنند. طنین میلیونی «مرگ بر آمریکا» از کرمان در گوش جهان پیچیده است.

مردم یک صدا، انتقام خون سرخ سرباز ولایت را طلب می‌کنند. میهمانان داخلی و خارجی بسیاری در این مراسم حضور دارند.

‌میدان آزادی، خیابان شریعتی و سایر خیابان‌های منتهی به گلزار شهدای کرمان مملو از جمعیت است و هر لحظه به تعداد آنها اضافه می‌شود. مراسم تشییع و خاکسپاری سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از ساعت 8 صبح با تلاوت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.‌

ورود پیکر شهدا به میدان آزادی کرمان

پیکر شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حسین پورجعفری دقایقی پیش با شعار «حسین آرام جانم، روح و روانم» و «صلی علی محمد یاور رهبر آمد» و در میان غم و اندوه مردم دیار کریمان وارد میدان آزادی کرمان شد.

مردم در میدان آزادی شهر کرمان یکصدا فریاد می‌زدند “صل علی محمد یاور رهبر آمد”، “مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل”، “خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست”.

هر بار که سردار سلامی نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را می‌آورد مردم در میدان آزادی کرمان به گریه افتاده و شعارهای ضداستکباری سر می‌دهند.‌

محمد رحمان نظام‌اسلامی که خود از جانبازان دفاع مقدس است اجرای مراسم وداع و تشییع پیکر سردار دل‌ها را بر عهده دارد. مردم یک‌صدا نوای “حیدر، حیدر” و “صل علی محمد، یاور رهبر آمد”، “دسته گل محمدی به خانه‌ات خوش آمدی”سر می‌دهند.

در ابتدای این مراسم پیام رهبر معظم انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه ایشان بار دیگر قرائت شد. وصیت جدی و قاطع سردار شهید قاسم سلیمانی این بوده است که در گلزار شهدای کرمان دفن شود و امروز طبق وصیت این شهید والامقام و توصیه خانواده گرامی ایشان عمل خواهد شد.‌

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در این مراسم در سخنانی کوتاه ضمن ابراز ارادت به مقام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی ابراز امیدواری کرد مردم کرمان امروز وداع باشکوهی با شهید سلیمانی داشته باشند.

پس از اینکه سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آغاز سخنان خود عنوان کرد “انتقام می‌گیریم” مردم یک‌صدا فریاد الله‌اکبر سر دادند و در ادامه شعار دادند “ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده”.

هر بار که سردار سلامی نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را می‌آورد مردم در میدان آزادی کرمان به گریه افتاده و شعارهای ضداستکباری سر می‌دهند.

آغاز تشییع پیکر سردار دل‌ها‌

تشییع پیکر شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حسین پورجعفری دقایقی از میدان آزادی شهر کرمان به سمت میدان شهدا با شعار «حاج قاسم ای علمدار، برو خدانگهدار، برو خدانگهدار» و «حسین حسین» و «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» آغاز شد.‌

“خون تو حریف می طلبد…”

“خون تو حریف می طلبد…” روایت مجری برنامه زنده تلویزیونی پخش مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی از پیامک‌های پرشمار افرادی است که پس از شهادت حاج قاسم، از سفر و اقامت در آمریکا و اروپا منصرف شده‌اند.

حاج مهدی سلحشور مداح اهل بیت حاضران در میدان آزادی کرمان را مهمان روضه سیدالشهدا(ع) و مرثیه‌خوانی در رثای شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم کرده است.

پرچم‌های ایران، افغانستان و حزب‌الله لبنان در دست حاضران در میدان آزادی کرمان دیده می‌شود.

بنرها و پرچم‌هایی با مضامین “در انتظار انتقام”، “افتخار ایلم، سرباز وطنم، خداحافظ …”، “پیروزی نزدیک است” و “انتقام سخت” در جای جای میدان آزادی و خیابان‌های کرمان دیده می‌شود.

طول مسیر حضور مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری سردار قاسم سلیمانی در کرمان، 11 کیلومتر برآورد می‌شود.

پیکر سردار در سیل خروشان مردم

پیکر شهید سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزم شهیدش سردار پورجعفری در میدان آزادی کرمان با حضور پرشور مردم تشییع و لحظاتی قبل وارد خیابان شهید بهشتی(شریعتی) کرمان شد. این مراسم در میان سیل خروشان مردم و مسئولان از میدان آزادی به سمت میدان شهدا برگزار می‌شود.

ای اهل حرم، میر و علم‌دار نیامد؛ سپه‌دار نیامد…‌

‌مراسم تشییع پیکر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و سردار پور جعفری توسط سیل عزاداران کرمانی از ساعات اولیه بامداد امروز آغاز شده و مردم عزادار غم سردار دل‌ها را به غم شهدای کربلا گره زدند و در رثای مظلومیت قمر بنی‌هاشم(ع) و سردار شهید سلیمانی، نوحه خوانی کردند.

ای اهل حرم، میر و علم‌دار نیامد؛ سپه‌دار نیامد…

«حاج قاسم » سردار و سپه‌دار مظلومان و محرومان جهان بود که دست یزیدیان زمانه خون پاکش را بر زمین ریخت و همان مظلومان امروز در رثای سردار دل‌ها، داغ دل‌شان را با غم کربلا و سید الشهداء(ع) تسکین می‌دهند.

سردار، نیامدی اما غمت چنان شوری به پا کرده است که جهانی حیران کربلای ایران است…

توقف چند باره خودروی حامل پیکر شهدا در میان سیل میلیونی بدرقه‌کنندگان کرمانی‌

از ساعاتی پیش خودروی حامل پیکر پاک شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری در میان سیل عظیم جمعیت حاضر در میدان آزادی کرمان قرار دارد و با کندی پیش می‌رود.‌

ماشین حامل پیکر پاک شهدای در ادامه وارد خیابان شریعتی می‌شود و به سمت گلستان شهدا با همراهی مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور کرمان حرکت خود را ادامه می‌دهد.

پرچم‌های سرخ “یا حسین” در دست تشییع‌کنندگان جلوه خاصی به مراسم و میدان آزادی کرمان داده است.

فریاد «انتقام انتقام» در کرمان پیچید

جمعیت حاضر در مراسم تشییع سپهبدحاج قاسم سلیمانی و همرزم شهیدش سردارپورجعفری با شعارهایی از جمله “الله اکبر”، “علمت بر زمین نمی ماند”، “مرگ بر امریکا”، “مرگ بر اسرائیل” و … با آرمان های انقلاب و شهید سلیمانی تجدید بیعت کردند. همچنین در طول مسیر پلاکاردهایی با هشتک «انتقام سخت» در دست تشییع کنندگان به وضوح خود نمایی می‌کند.

لحظه‌شماری مردم در گلزار شهدای کرمان برای ورود پیکر سردار سلیمانی‌

مردم در گلزار شهدای کرمان برای ورود پیکر سردار شهید سلیمانی لحظه شماری می‌کنند. اعضای خانواده شهید سلیمانی نیز در گلزار شهدا حضور دارند.

ازدحام جمعیت به قدری است که خودرو حامل پیکرهای سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری مدام در مسیر متوقف می‌شود. افرادی از ملیت‌های گوناگون در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی حضور دارند که نشان از ارادت ملت‌های منطقه به ایشان است.

مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی همچنان با شور زیادی ادامه دارد. جمعیت یک‌صدا ندای “لبیک یا زینب (س)” سر می‌دهند. مردم از سردار دل‌ها دل نمی‌کنند. با گذشت چند ساعت از آغاز رسمی مراسم تشییع، خودروی حامل پیکرهای سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری در میان سیل جمعیت در میدان شهدا قرار دارد.

مردم در گلزار شهدای کرمان برای ورود پیکر سردار شهید سلیمانی لحظه شماری می‌کنند. اعضای خانواده شهید سلیمانی نیز در گلزار شهدا حضور دارند.

کاروان شهدا به شهدا رسید

‌پیکر شهید سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همرزم شهیدش سردار پورجعفری در میان سیل جمعیت به ‌میدان شهدای کرمان رسید.‌ خیابان‌های کرمان مملو از مردمانی است که آمده‌اند برای آخرین بار با سردار محبوب‌شان وداع کنند. مردمانی که با پلاکاردهای «انتقام سخت» به دنبال انتقام از مسببان این جنایت تروریستی هستند.

ازدحام جمعیت در ورودی گلزار شهدای کرمان‌

به دلیل ازدحام شدید جمعیت نیروهای انتظامی و بسیج در حال تقسیم‌بندی جمعیت در سه خیابان منتهی به گلزار شهدا هستند تا تشییع کنندگان در آرامش وارد گلزار شهدا شوند.‌

‌‌پیکر سردار سربلند اسلام به نزدیکی گلزار شهدای کرمان رسید ‌‌

با بدرقه میلیونی مردم از اقصی نقاط ایران و جهان پیکر سردار سربلند اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه همرزمش سردار شهید حسین پورجعفری به نزدیکی گلزار شهدای کرمان رسید. مردم در گلزار شهدا در انتظار ورود پیکر مطهر سردار هستند. خودروی حامل پیکرها با بدرقه میلیونی و با شعار بر سر و سینه زدن در مسیر در حال حرکت است.‌

جمعیت انبوهی از مردم بر روی کوه‌هایی که در نزدیکی گلزار شهدای کرمان قرار دارد، نشسته و منتظر ورود پیکر سردار دل‌ها هستند. او که مانند کوه پشت امنیت سرزمینش ایستاده بود و سرانجام آسمانی شد.

مراسم خاکسپاری پیکر شهید سردار سلیمانی در کرمان به تعویق افتاد‌

مسئول کمیته تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی در کرمان: با توجه به ازدحام جمعیت امکان خاکسپاری پیکر شهدا وجود ندارد و زمان مراسم خاکسپاری متعاقبا اعلام می‌شود.

مهدی صدفی افزود: با توجه به ازدحام جمعیت امکان خاکسپاری پیکر شهدا وجود ندارد و زمان مراسم خاکسپاری متعاقبا اعلام می‌شود.

وی افزود: خیل عظیم جمعیت موجب بروز حوادث ناگواری برای مشایعت‌کنندگان در مراسم تشییع شد که طی آن تعدادی از حاضران در مراسم تشییع مصدوم و تعدادی نیز به شهادت رسیدند.

در همین خصوص مدیرکل دفتر امنیتی انتظامی استانداری کرمان گفت: به‌دلیل ازدحام زیاد در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید پورجعفری تعدادی از شرکت کنندگان در کرمان مصدوم شدند.

این اشک‌ها و خون‌ها حرمت دارد

آمیخته شدن اشک و خون همیشه با خود پیامی را دارد که وسعه عظمت خون شهید سردار قاسم سلیمانی چنان شور و وحدتی را ایجاد کرده که به امیدواریم به ظهور منجی عالم ختم شود. اشک رهبر و مولایمان برای سردار دلها و مالک اشتر زمانه جاری شد و این آمیخته شدن اشک و خون همیشه پیامی را به همراه دارد. مردم ایران این اشک‌ها و جاری شدن خون شهیدان به ویژه سردار قاسم سلیمانی را دیدند و به شدت منتظر انتقام سخت هستند.

مردم به پاس حرمت این اشک و خون به میدان آمده‌اند تا این پیام را برسانند که ما انتقام سخت این اشک و خون را خواهیم گرفت. حضور میلیونی مردم سبب وحدت خاطره‌انگیز و پرافتخار ایران و جهانیان شده است که نشان می‌دهد این خون چنان عظمتی را به دنبال داشته که این شور را در مردم ایجاد کرده است.

یکی از شرکت‌کنندگان در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی در شهر کرمان به خبرنگار تسنیم درباره پیام حضور این جمعیت در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی گفت: خون مومن نزد خدا حرمت دارد و این حضور به دلیل اشک مولای ما و سردار دلهای ماست و امیدواریم به ظهور منجی عالم صاحب الزمان(عج) منتهی شود.

او با ندای مرگ بر آمریکا از پیام این جمعیت در مقابل آمریکا و دشمن بیگانه گفت: آمریکا باید بساط خود را از منطقه جمع کند و حتی نمی‌تواند کلاه خود را بردارد چه برسد اینکه ما را تهدید کند.

حضور 400 خبرنگار برای پوشش مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی در کرمان

براساس اعلام ستاد برگزاری مراسم، ‌بیش از 400 خبرنگار داخلی و خارجی مراسم تشییع سپهبدسلیمانی در کرمان را پوشش رسانه ای دادند تا در سطح جهانی تصویری خاص از این مراسم منعکس شود.

از 400 خبرنگاری که برای پوشش خبری این مراسم به کرمان آمده‌اند‌، حدود 100 نفر از رسانه‌های بین‌الملی هستند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : تسنیم