نجات بیش از 2هزار نفر از سیلاب اخیر
نجات بیش از 2هزار نفر از سیلاب اخیر
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در سیلاب اخیر که چند استان کشور را درگیر کرده بود بیش از دو هزار نفر از سیلاب نجات یافتند و 200 دستگاه خودرو هم رهاسازی شد.

به گزارش ناب خبر،اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری، فارس، درباره آ‌خرین اقدامات صورت گرفته در سیل اخیر در چند استان کشور، گفت: سیل و آبگرفتگی در استان‌های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان داشته‌ایم که در حال حاضر بارندگی‌ها قطع شده است و امداد و نجات با جدید بیشتری ادامه دارد.

وی گفت: در حال حاضر سه فروند بالگرد در منطقه حضور دارد و از امروز با کاهش بارندگی‌ها پرواز کرده و خدمات لازم را به هموطنان ارائه می‌دهد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بیشتر مشکلات در استان سیستان و بلوچستان است که برق 130 روستا قطع شده است و در شهرستان‌های نیکشهر، کنارک و قصرقند بیشترین مشکلات را داریم و در حال حاضر نیز با توجه به قطع آب توزیع بسته‌های آب معدنی در بین مردم آغاز شده است.

نجار تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که در حوادث تلفات جانی کمتری داشته باشیم و با امدادرسانی به موقع توانسته‌ایم دو هزار نفر از افراد گرفتار شده در سیلاب را نجات دهیم و 200 دستگاه خودرو هم از سیلاب رهاسازی کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور یادآور شد: امروز یک فروند هواپیمای باری ارتش نیز به منطقه اعزام شده است و اقلام مورد نیاز مردم را به این منطقه آورده است.

وی گفت: ارزیابی‌ها شروع شده است متاسفانه خسارت‌های سنگینی به بخش کشاورزی استان سیستان و بلوچستان وارد شده و 5 میلیارد تومان نیز تنخواه به استانداری این استان پرداخت شده است و قطعا مردم بدانند تا پایان حل مشکلات در کنار مردم سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

نجار بیان داشت: ما توصیه‌ می‌کنیم کمک‌های مردم به دستگاه‌های ذی‌ربط عمدتا نقدی باشد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس