ائتلاف سعودی،نیروهای معترض خود را تیرباران کرد
ائتلاف سعودی،نیروهای معترض خود را تیرباران کرد
پس از آنکه نیروهای یمنی یک اردوگاه وابسته به سعودی در شمال یمن به نحوه فرماندهی این اردوگاه اعتراض کردند با تیراندازی و گلوله روبه‌رو شدند که طی آن ده‌ها نظامی معترض کشته و زخمی شدند.

به گزارش ناب خبر، منابع نظامی آگاه اعلام کردند، پس از آنکه نظامیان یمنی یک تیپ سعودی در استان «صعده» (در شمال یمن) از فرماندهی سعودی اردوگاه خود تمرد کردند با گلوله و تیراندازی برای سرکوب این تمرد رو‌به‌رو شدند و این تیراندازی منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نظامی یمنی شد.

یک منبع نظامی به «القدس العربی» گفت: دلیل این تمرد نظامیان یمنی، فرماندهی نظامی غیرشایسته و غیرحرفه‌ای اردوگاه «لواء الفتح» وابسته به مقامات سعودی است؛ فرماندهی این اردوگاه را یک شیخ سلفی وابسته به سعودی به نام «رداد الهاشمی» اداره می‌کند و او تا کنون سه هزار نظامی یمنی را به کشتن داده و یا باعث اسارت و مفقود شدن آنها شده است.

این منبع افزود، وی در ماه آگوست گذشته نظامیان یمنی را به نبردی در «وادی کتاف» استان صعده در برابر نیروهای مسلح انصارالله فرستاد که در آن بسیاری از نظامیان اردوگاه لواءالفتح کشته شدند.

این فرد آگاه تصریح کرد، مقامات سعودی به شکست‌های سخت الهاشمی و عدم تجربه نظامی وی اهمیتی نمی‌دهند و از نظر مالی و نظامی از او حمایت می‌کنند تا جوانان یمنی بیشتری را جذب این اردوگاه کند ، جوانانی که نیاز و شرایط سخت معیشتی به دلیل ادامه جنگ آنها را ناچار به پیوستن به این اردوگاه در مقابل حقوق کم می‌کند.

یک ویدئو که از داخل این اردوگاه منتشر شده، تعدادی از سربازان را حین تمرد نشان می‌دهد که مرتب خواهان رفتن رداد الهاشمی می‌شوند و فریاد می‌زنند «لا رداد بعد الیوم».

وبگاه «المصدر اونلاین» اعلام کردند، در پس سرکوب این تمرد نظامیان یمنی هفت نفر کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند و همچنین حدود سیصد نظامی که خواهان حقوق خود بوده‌اند و مخالفت خود با سیاست فرماندهی اردوگاه را اعلام کرده‌اند، بازداشت شده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده، فرماندهی لواءالفتح دستور سرکوب نظامیان معترض را داده و صدها نفر از بازداشتی‌ها را زندان‌های عربستان سعودی منتقل کرده است؛ همچنین به نظامیان معترض اتهاماتی مانند شورشی و خرابکار زده تا بازداشت آنها را توجیه کند.

جنگ علیه یمن تا تقریبا دو ماه دیگر وارد ششمین سال خود می‌شود و تا کنون هزاران نفر در حملات مداوم ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

  • نویسنده : ناب خبر