پا به پای مردم برای عبور از مشکلات سیل ایستاده‌ایم
پا به پای مردم برای عبور از مشکلات سیل ایستاده‌ایم
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: سپاه کمک به مردم سیل‌زده را وظیفه خود می‌داند و تمام امکانات خودمان را به مناطق سیل‌زده گسیل کرده‌ است.

به گزارش ناب خبر،سردار علیرضا تنگسیری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: سپاه کمک به مردم سیل‌زده در مناطق شرقی استان هرمزگان را وظیفه خود می‌داند و از همان ساعات اول به یاری مردم آمدیم و تمام امکانات خودمان را به این مناطق سیل‌زده گسیل کرده‌ایم.

وی با بیان این که شدت خسارات وارده در برخی از روستاها به حدی است که باید روستا به مکان جدیدی منتقل شود، افزود: شب گذشته در نشستی با استاندار هرمزگان و دیگر دستگاه‌های مسؤول، میزان خسارات و نحوه ادامه کار در مناطق سیل‌زده جاسک و بشاگرد را مورد بررسی قرار دادیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تصریح بر این که باید کار ویژه‌ای در مجموعه دستگاه‌های خدمات‌رسان به سیل‌زدگان برای بازگشت به زندگی عادی‌شان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: ما برای بازسازی منازل مسکونی مردم و بهسازی شرایط روستاها نیز آمادگی لازم را داریم تا در کنار همت بلند مردم این منطقه، بار دیگر این روستاهای سیل‌زده را به پا کنیم و مردم زندگی خودشان را با امید و نشاط ادامه دهند.

سردار تنگسیری اضافه کرد: این روز را به خاطر داشته باشید تا ان شاءالله در آینده‌ای نزدیک در کنار هم جمع شویم و روستایی آباد و پر شور و نشاط را بار دیگر شاهد باشیم.

وی همچنین با اشاره به بخشی از خدمات سپاه به مردم سیل‌زده در شهرستان جاسک، گفت: 3 فروند بالگرد نیروی دریایی سپاه به منطقه اعزام شد و این بالگردها به طور مستمر در حال انتقال مواد غذایی و اقلام امدادی و تجهیزات به مردم روستاهای مناطق سیل‌زده هستند و پاسداران نیروی دریایی نیز در قالب گروه‌های مختلف مهندسی و لجستیک و امداد و … در کنار مردم حضور دارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه به حضور دهها گروه جهادی در مناطق سیل‌زده و پیش از آن برای کمک به ارتقای زندگی مردم و رفع مشکلات آنان نیز اشاره‌ای کرد و خاطرنشان ساخت: جوانان پرشور بسیاری با همت و اراده بلند خود در راهند تا خودشان را به شرق هرمزگان برسانند تا در کنار گروه‌های جهادی موجود، به حل مشکلات مردم و تخلیه گل و لای از زندگی مردم سیل‌زده و شستن فرش‌ها و ترمیم منازل و … کمک کنند و ما نیز به عنوان نیروی دریایی سپاه کنار مردم خواهیم بود تا این بحران نیز به لطف خدا عبور کنیم.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس