هشدار مدیریت بحران خوزستان نسبت به شرایط جوی
هشدار مدیریت بحران خوزستان نسبت به شرایط جوی
اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان نسبت به شرایط نامساعد جوی، بارش برف و باران در روزهای آینده هشدار داد.

به گزارش ناب خبر،بدر اطلاعیه اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان آمده است: پیرو اطلاعیه روز گذشته این اداره‌کل و با توجه به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (دوم و سوم بهمن‌ماه) شاهد بارش شدید برف، رگبار، رعد و برق، مه و کاهش دما خواهیم بود.

در این اخطاریه آمده است روز چهارشنبه بارش برف در ارتفاعات شمال خوزستان حداکثر ۳۵ تا ۵۵ سانتی‌متر و در روز پنجشنبه ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود؛ بنابراین لغزندگی، یخبندان، کاهش دید و آبگرفتگی معابر عمومی را خواهیم داشت و رانندگان باید ضمن رعایت احتیاط، خودروهای خود را برای تردد شهری و جاده‌ای به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.
در ادامه این اخطاریه از فرمانداران خواسته شده موارد احتیاطی لازم را برای پیشگیری از حوادث احتمالی در حوزه استحفاظی خود انجام دهند.

همچنین در این اخطاریه به رانندگان جهت احتیاط در تردد و لزوم همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ‌ویژه زنجیر چرخ هنگام تردد از محورهای مواصلاتی کوهستانی، برف‌گیر و لغزنده ارائه شود. جهت اتخاذ تدابیر لازم و در صورت لزوم اعمال محدودیت جهت تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی طبق ضوابط و اتخاذ سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام کنند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما