امداد رسانی هلال احمر گیلان به بیش از ۱۳ هزار نفر
امداد رسانی هلال احمر گیلان به بیش از ۱۳ هزار نفر
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از امداد رسانی به ۱۳ هزار و ۶۴۳ نفر در پی بارش برف در این استان خبر داد و گفت: بیش از ۴ هزار بسته غذایی توزیع شد.

به گزارش ناب خبر،مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به آماده باش ۲۵ پایگاه ثابت و سیار و ۱۶ شعب شهرستان هلال احمر گیلان در زمان بارش برف، گفت: در این مدت به ۱۳ هزار و ۶۴۳ نفر توسط این جمعیت امدادرسانی شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۷۱۹ نیرو امدادی و نجات گر در قالب ۱۴۲ تیم در عملیات‌های امدادرسانی حضور داشتند، افزود: علاوه بر این تیم‌های واکنش سریع، سپاه قدس و تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد همچون تیم آفرود در کمک رسانی‌ها با جمعیت همراه بودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احم، گیلان با اشاره به انتقال ۲۹ نفر از حادثه دیدگان ناشی از برف به مراکز درمانی، گفت: در میان ۳۵۰۰ مسافر اسکان یافته در مکان‌هایی همانند مساجد، باشگاه‌های ورزشی و راهداری‌های مسیر جاده‌ها، اقلام غذایی اعم از ۴ هزار و ۶۴۵ بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته، ۶ هزار و ۹۳۶ عدد آب معدنی، ۲۹ هزار و ۷۵۰ قرص نان، بیسکویت، کیک و کلوچه، خرما و کمک‌های زیستی همانند ۴ هزار و ۸۷۵ تخته پتو، نایلون، گالن آب، روغن، موکت، فانوس و چراغ والور از سوی جمعیت هلال احمر استان گیلان توزیع شد.

وی در ادامه به لجستیک جمعیت هلال احمر اشاره و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر با ۱۴۲ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودرو‌های کمک دار و خودرو‌های پشتیبانی همچنان در حال فعالیت و خدمت به مردم و مسافران هستند.

ولی پور با اشاره به خدمات هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان، افزود: با مساعد شدن شرایط هوایی از روز گذشته ۱۲ سورتی پرواز صورت گرفت که ۲ سورتی برای نجات ۵ نفر در شهرستان‌های تالش و رودبار و ۱۰ سورتی برای توزیع اقلام غذایی در ۲۰ روستای صعب العبور تا عصر امروز انجام شد.

  • نویسنده : ناب خبر