تاکید بر اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا
تاکید بر اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا
استاندار خوزستان گفت: اقدامات پیشگیرانه باید در اولویت مقابله با ویروس کرونا باشد و شهروندان از ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند.

به گزارش ناب خبر،غلامرضا شریعتی بامداد امروز در حاشیه بازدید از روند ضدعفونی معابر شهری اهواز افزود: تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان قابل کنترل است و یکی از اقدامات خوب شهرداری اهواز ، ضدعفونی معابر شهری و محل تردد شهروندان است که تاثیر بسزایی در پیشگیری از سرایت ویروس کرونا دارد.

وی تصریح کرد: در هسته مرکزی اهواز تردد شهروندان بیشتر بوده که در چندین مرحله سازمان آتش نشانی اهواز اقدام به ضد عفونی این نقطه کرده و این روند همچنان تا ریشه کن کردن ویروس کرونا ادامه دارد.

استاندار خوزستان ادامه داد: همچنین ضد عفونی ناوگان اتوبوسرانی به صورت مستمر در دستور کار است اما با این وجود به مردم توصیه می کنیم تنها در مواقع ضروری از منزل خارج شوند.

وی عنوان کرد : باتوجه به اقدامات پیشگیرانه و همچنین همکاری شهروندان از دو روز گذشته تاکنون تعداد مراجعه به بیمارستان ها کاهش یافته و این نوید خوبی در مسیر مبارزه با این ویروس است .

شریعتی اظهار داشت : خوزستان دو هفته حساس و حیاتی را پیش رو دارد و روز به روز اقدامات پیشگیرانه نیز تشدید می شود و امید است وارد شرایط بحرانی نشویم .

وی بیان کرد: باید با جلوگیری از ایجاد تجمع ، عدم حضور در آرامستان ها ، تعطیلی نمازهای جماعت ، مدارس و تالارهای عروسی و دانشگاهها ، زنجیره اتصال این بیماری را پاره کرده و به زودی از این شرایط سخت خارج شویم .

ضدعفونی معابر شهری و عابر بانک ها ، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس ،محل تجمع شهروندان از هفته گذشته در اهواز آغاز شده است.

 

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما