تلاش شبانه روزی 150 هزار مامور پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی
تلاش شبانه روزی 150 هزار مامور پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی
فرمانده ناجا از تلاش شبانه روزی ۱۵۰ هزار نفر از پرسنل پلیس در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در جاده ها, مبادی ورودی و خروجی شهرها و کنترل اصناف خبر داد.

به گزارش ناب خبر،سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در برنامه نگاه یک به تشریح عملکرد ناجا در نوروز, طرح فاصله گذاری اجتماعی و مقابله با کرونا و اولویت های پلیس در سال جاری پرداخت.

فرمانده نیروی انتظامی با تبریک میلاد حضرت مهدی (عج ) به اقدامات ناجا پرداخت و اظهار داشت: سال گذشته سال پر حادثه ای بود; البته مناسبت ها یی همچون  رحلت امام, اربعین , روز قدس و…  جزو برنامه های روتین نیروی انتظامی بوده و امنیت انها را تامین می کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی به اتفاقات سال گذشته اشاره و اظهار داشت:در ابتدای سال با سیل مواجه بودیم که  چندین استان آسیب رساند; چون همکاران بنده در آمادگی صددرصدی بودند توانستند اطلاع رسانی, خدمت رسانی و امدادرسانی داشته و نقش خود را به خوبی ایفا کند چرا که هر ساله قرارگاه نوروزی از ۲۵ اسفند تا نیمه فروردین ماه برقرار است.

وی به مراسم تشییع شهید سرلشکر قاسم سلیمانی اشاره و اعلام کرد: از جمله اتفاقات دیگر در سال گذشته شهادت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بود که شهادت ایشان خسارت بزرگی برای ما بود و  دهها میلیون نفر برای تشییع باشکوه ایشان شرکت کردند و عظمت و افتخاری برای کشور بود و نشان داد که مردم با ارزش‌های انقلاب همراه هستند و شهدا را ارج می نهند.

وی افزود: تامین امنیت در شهرهایی که مراسم تشییع شهید سلیمانی برگزار شد به عهده ناجا بود همچنین در بیشتر شهرها نیز مراسم عزاداری به صورت خودجوش برگزار شد و همکاران ما با کمال افتخار تامین امنیت و نظم آنها را به عهده داشتند.

فرمانده نیروی انتظامی به حادثه آبان ماه و تحرکاتی که به دلیل افزایش قیمت بنزین به وقوع پیوست پرداخت و گفت:ناجا به خوبی از این قضیه را  مدیریت کرد و با کمک بقیه دستگاه‌ها صف مردم از صف اشرار جدا شد.

وی به حادثه سقوط هواپیما و اتفاقات بعدی آن, ایام الله دهه فجر و همچنین انتخابات اشاره کرد و گفت:در قضیه انتخابات که در کمال امنیت برگزار شد ۲۵۰ هزار نفر مسئولیت تامین امنیت را به عهده داشتند البته بسیج هم در این زمینه همراهی کرد اما مسوولیت به عهده ناجا بود.

فرمانده نیروی انتظامی به مراسم  اربعین پرداخت و گفت: ۷۰۰ هزار کارت موقت برای عبور زوار تهیه و در اختیار انها قرار دادیم.

وی افزود سال گذشته سالی پر کار با حوادث نگران کننده و هم افتخارات بزرگ بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی به مرز خطر بودن ماموران ناجا در مواجهه با ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد بعد از کادر پزشکی ناجا در خط مقدم پیشگیری و اقدامات در این زمینه است

سردار اشتری به اجرای طرح هوشمندسازی در ناجا پرداخت و گفت: در بحث هوشمندسازی پلیس و استفاده از هوش مصنوعی کار را شروع کردیم البته از صفر شروع نکردیم و از قبل هم در ناجا اقداماتی انجام شده ؛ برای هوشمندسازی باید کارکنان هم بتوانند این خدمات را ارائه بدهند و هم به فکر زیرساخت‌ها باشیم;  در حوزه‌های مختلف کار خود شده; هم اکنون حدود ۴۰ درصد کار هوشمندسازی را پیش برده‌ایم و امیدواریم تا یک سال آینده بتوانیم این طرح را کامل کنیم.
وی افزود: به عنوان مثال برای تعویض پلاک در این ایام کرونایی کارها را الکترونیکی کردیم و افراد تنها یک روز برای کارهای نهایی به مرکز مراجعه می‌کردند.

سردار اشتری به دست‌افزارهایی که در اختیار پلیس راهور قرار گرفته پرداخت و گفت: با دست افزارها پلیس آنلاین کروکی می‌کشد و برای بیمه و دیگر جاها ارسال می‌کند و طرفیت تصادف را همان لحظه مرخص می‌کند البته این طرح فعلاً در پایتخت اجرایی شده و ان شاء الله تا پایان سال در استان‌های دیگر هم اجرایی می‌شود.

فرمانده ناجا تصریح کرد: موضوع دیگری که به هوشمندسازی ناجا ارتباط دارد بحث سرقت است که اپلیکیشنی طراحی می‌شود که فرد با کدملی می‌تواند در لحظه سرقت را به پلیس اعلام کند، همچنین بحث ترخیص خودرو و موارد دیگر هم در دستور کار ما است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس