رانندگان تاکسی در خط ویژه کرونا
رانندگان تاکسی در خط ویژه کرونا
400 نفر از رانندگان تاکسی به کرونا مبتلا شدند، 22 نفر هم به دلیل این بیماری جانشان را از دست دادند ولی همچنان خبری از حمایت های بهداشتی شهرداری ها از این قشر نیست.

به گزارش ناب خبر،شیوع ویروس کرونا خیلی از مشاغل را تحت تاثیر خود قرار داده است و وضعیت اقتصادی خیلی از خانوارها را به دلیل محدودیت های با مشکل مواجه کرده است.

بعضی از مشاغل ربطی به مایحتاج روزمره زندگی مردم ندارد و می توانند در خانه ها بمانند تا هرچه سریعتر این ویروس منحوس از بین برود یا اینکه دارو و یا واکسن آن تولید شود.

یکسری از مشاغل هم مانند پزشکان، پرستاران، کادر درمان، رانندگان آمبولانس ها، رانندگان تاکسی و اتوبوس و خیلی مشاغل دیگر که در روزمره ها شاهد فعالیتشان هستیم این روز ها دایرند چرا که این چرخه زندگی باید بچرخد و فعلا خبری از کمک های دولتی برای ماندن در خانه به صورت عملی نیست.

یکی از کانون های اصلی شیوع کرونا در جامعه وسایل حمل و نقل همگانی هست؛ روز گذشته هم خبر آمد که ۴۰۰ نفر از رانندگان سراسر کشور مبتلا به ویروس کرونا شده اند.

از کمک های دولتی برای ماندن در خانه خبری نیست

امروز قطعا همه رانندگان تاکسی درباره این خبر و ابتلای همکارانشان به ویروس کرونا حرف می زنند، در مسیر آمدن به محل کارم با یکی از این رانندگان بنام ابراهیم که در خط میدان هفت تیر-آرژانتین فعالیت می کرد به گفت وگو پرداختم، با گله از مردم می گفت: از کمک های دولت برای ماندن در خانه که خبری نیست، رانندگان تاکسی هم مجبور هستند که سرکار بیایند.

وی افزود: اگر در روزهای بارانی و برفی تعداد از رانندگان تاکسی فقط دربست سوار کنند و یا اینکه به دلیل ترافیک دیرتر وارد خط شوند همه جوری دیگر به راننده نگاه می کنند.

این راننده تاکسی ادامه داد: حالا طرح فاصله گذاری در تاکسی گذاشته اند و تعداد مسافران را کم کردند ولی مابه التفاوت آن مسافر را حق نداریم به کرایه اضافه کنیم.

ابراهیم بیان داشت: عمده رانندگان تاکسی در سراسر کشور از بازنشیتگان و یا افراد مسن هستند که کار دیگری به جزء مسافر کشی بلد نیستند با افزایش قیمت بنزین هزینه های ما چند برابر شده ولی نرخ کرایه های تاکسی هم با هزار دردسر و منت افزایش می دهند که بازهم خرج و دخل و یکی می کند.

این راننده می گفت: در کنار افزایش هزینه های استحلاکی ماشین هزینه خرید ماسک و دستکش هم تحمیل شده چون که دولت هیچ ماسک و دستکشی در اختیار ما قرار نداده است.

همانطور که این راننده تاکسی اشاره می کرد،رانندگان حمل و نقل عمومی بدون هیچ محافظی در خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند که می طلبد دستگاه های ذی ربط توجه بیشتری به آن ها داشته باشند.

ابتلا ۴۰۰ راننده تاکسی به کرونا/۲۲ نفر فوت شدند

مرتضی ضامنی، رئیس اتحادیه تاکسیرانان شهری کشور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره ابتلای این رانندگان به ویروس کرونا اظهار داشت: براساس اعلام وزرات بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، یکی از اقشار آسیب پذیر در شیوع ویروس کرونا رانندگان حمل و نقل عمومی هستند که تاکنون ۲۲ نفر از این رانندگان فوت کردند و ۴۰۰ نفر هم مبتلا به این بیماری شدند که یکسری از آن ها تاکنون بهبود یافته اند.

وی ادامه داد براساس ابلاغیه یکسری الزامات در نظر گرفته شده است که کم کردن مسافران از جمله آن است و رانندگان تاکسی موظف به ضدعفونی کردن تاکسی های خود هستند و از فعالیت رانندگان مشکوک به کرونا جلوگیری می شود.

ضامنی بیان داشت: در حال حاضر در خودروهای تاکسی باید دو نفر در پشت و در صورت رعایت نکات بهداشتی یک نفر هم در جلو مسافر سوار کنند.

مشکل تأمین ماسک و دستکش برای مسافران داریم/۱۵ هزار تومان به هزینه روزانه رانندگان تاکسی اضافه شده است

رئیس اتحادیه تاکسیرانان شهری کشور افزود: ما مشکل تأمین ماسک و دستکش برای رانندگان تاکسی داریم در حال حاضر مشکلی برای تأمین محلول ضد عفونی نداریم ولی دستگاه های ذی ربط باید برای تأمین ماسک و دستکش کمک کنند.

وی یادآور شد: در حال حاضر به ۴۰۰ هزار دستکش و ماسک برای رانندگان تاکسی نیاز داریم و به صورت روزانه تأمین این لوازم بهداشتی هزینه روزانه رانندگان تاکسی را ۱۵ هزار تومان افزایش داده است.

قطعا شهرداری ها در تأمین ماسک و دستکش باید به کمک رانندگان تاکسی ها بیایند چرا که با کاهش درآمدهای این قشر و افزایش هزینه ها حمایت و تأمین لوازم بهداشتی در جهت سلامت رانندگان از وظایف شهرداری ها است.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس