افزایش نگران‌کننده ابتلا به کرونا با منشأ محلی در چین
افزایش نگران‌کننده ابتلا به کرونا با منشأ محلی در چین
علی‌رغم سیر نزولی که ویروس کرونا در چند هفته اخیر در چین ثبت کرده، میزان ابتلا با منشأ محلی در این کشور طی دو روز اخیر افزایش یافته است.

به گزارش ناب خبر،آمار و ارقام رسمی اعلام‌شده از روند شیوع ویروس «کووید۱۹» در شرق آسیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان روزانه در چین و ژاپن شاهد افزایش نسبی است اما در کره جنوبی روند کاهشی دارد.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد از روز گذشته تا کنون ۴۶ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، از این میان البته ۱۲ مورد به‌صورت محلی داخل خاک چین (در شهر ووهان مرکز استان هوبه) رخ داده و مابقی ۳۴ مبتلا از خارج از این کشور آمده‌اند.

بر اساس آمار اعلامی جدید، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته اما هیچ مورد فوتی در چین گزارش نشده است.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به ۸۲۳۴۱ نفر رسید و تعداد قربانیان آن نیز در رقم ۳۳۴۲ نفر باقی ماند.

از تعداد کل مبتلایان چینی اما ۷۷۸۹۲ نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فعلا ۱۱۰۷ مورد فعال ابتلا به کرونا در این کشور وجود دارد.

در کره جنوبی نیز – که بعد از چین بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کووید۱۹ را در شرق قاره آسیا دارد – روند کاهش تعداد مبتلایان روزانه به این بیماری ادامه دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره جنوبی گزارش داد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۲۲ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این مرکز، همچنین از روز گذشته تا کنون، ۴ نفر به تعداد قربانیان کرونا در کره جنوبی افزوده شد.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در کره جنوبی به ۱۰۶۱۳ نفر و تعداد کل فوتی‌های آن نیز به ۲۲۹ نفر رسید.

در مقابل اما تا کنون ۷۷۵۷ مبتلا به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و با به‌دست آوردن سلامتی خود، از بیمارستان مرخص شدند.

وزارت بهداشت ژاپن نیز اعلام کرد که طی چند ساعت اخیر و بر اساس تست پی.سی.آر (PCR) انجام شده، جواب آزمایش ابتلای ۵۲۶ نفر به ویروس کرونا مثبت است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، شمار کل مبتلایان در ژاپن تا کنون ۸۶۲۶ مورد و تعداد کل جان‌باختگان بر اثر این بیماری نیز ۱۷۸ نفر است.

  • نویسنده : ناب خبر