ترامپ باز هم ژست کمک به ایران گرفت
ترامپ باز هم ژست کمک به ایران گرفت
رئیس‌جمهور آمریکا که دولتش رهبری تروریسم اقتصادی علیه ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا را بر عهده دارد باز هم ژست کمک به ایران گرفت.

به گزارش ناب خبر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که دولتش به دلیل مانع‌تراشی در ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران مورد انتقادهای گسترده مجامع بین‌المللی قرار گرفته یکشنبه بار دیگر ژست کمک به ایران برای مهار «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) گرفت.

ادعای ترامپ برای کمک به ایران در حالی مطرح شده که آمریکا در حال حاضر بالاترین شمار ابتلا به کووید-۱۹ و تلفات بر اثر این بیماری را در میان کشورهای دنیا دارد و دولت او، به گفته متخصصان و کارشناسان در آمریکا، در مدیریت بحران ضعیف عمل کرده است.
به نوشته پایگاه هیل ترامپ گفت در صورتی که ایران درخواست کمک کند حاضر است به این کشور برای مقابله با ویروس کرونا از جمله با ارسال دستگاه تنفس مصنوعی کمک کند.

ترامپ گفت: «اگر ایران در این خصوص به کمک نیاز داشته باشد، مایلم برایشان کاری انجام دهم. اگر کمک می‌خواهند درخواست کنند.»

رئیس‌جمهور آمریکا بدون اشاره به رتبه نخست آمریکا در تلفات بر اثر ویروس کرونا مدعی شد که شیوع بیماری در ایران لطمات زیادی به این کشور زد.

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت مسئولان ایران باید باهوش باشند و با آمریکا توافق کنند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : تسنیم