اولین همایش ملی مجازی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی رونمایی شد
اولین همایش ملی مجازی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی رونمایی شد
به مناسبت روز جهانی کارگر و به همت سیدکریم حسینی منتخب مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی از اولین همایش ملی مجازی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی رونمایی شد.

به گزارش ناب خبر؛ به مناسبت روز جهانی کارگر و به همت سیدکریم حسینی منتخب مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی
از اولین همایش ملی مجازی مدیریت بحران کرونا با محوریت ورزش در خدمت سلامتی رونمایی شد.

منتخب مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در این خصوص بیان داشت: جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا *خانه امن ترین مکان* شده است که این امر موجب برهم خوردن هنجارها و تعادل اجتماعی شده است.
وی افزود: حال یکی از عوامل موثر جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری ، بالابردن سیستم ایمنی بدن می باشد که این امر با تغذیه مناسب و ورزش حاصل میگردد.
از این رو ما سعی را بر آن داشتیم که با برگزاری این سمینار سطح آگاهی عمومی مردم را بالا برده و فرهنگِ ورزش خانوادگی در خانه را در میان خانواده ها اشاعه دهیم.

دکتر سید کریم حسینی خاطرنشان کرد: جهت اطلاع رسانی این امر خطیر ضروری است کلیه دستگاه های دولتی و غیردولتی با اقدامات هم افزا به صحنه آمده تا کرونا را شکست دهیم.

لازم به ذکر است این سمینار در مرداد سال ۹۹ به صورت مجازی با حضور داوران صاحب نام دانشگاهی و اجرایی برگزار میگردد.
اهم اهداف این همایش به شرح زیر است:
۱. افزایش سطح آگاهی عمومی از نقش ورزش در بالابردن سیستم ایمنی
۲. کاهش تنش های اجتماعی ناشی از اثرات سوء قرنطینه
۳. تغذیه مناسب جهت مقابله با کرونا
۴. بالابردن روحیه و تزریق شادی به خانواده و خصوصا کودکان و نوجوانان به وسیله آموزش ورزش خانگی

گفتنی است که این همایش به طور غیر مستقیم اهدافی را نیز دنبال میکند، اهدافی مانند اشاعه و فرهنگ سازی آموزش مجازی ورزش که این امر موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مردم میگردد و به دنبال آن موجب اشتغال زایی مربیان و ورزشکاران میگردد.
شایان ذکر است به ۳ مقاله و ۳ درس آموخته برتر این همایش جوایز نفیس اهدا می شود.
در کنار این همایش مسابقات فیلم و عکس مربوط به مدیریت بحران و همچنین نقش ورزش در پیشگیری از ابتلا به این بیماری با اهدا جوایز ارزنده برگزار میشود.
کارگاه های آموزشی مجازی مختلف نیز جهت بالابردن سطح آگاهی با محوریت تغذیه سالم ، چگونگی عبور از بحران مالی ناشی از تعطیلی کسب و کارها و ورزش ، اطلاعات خوبی را به مخاطبین ارائه مینماید .