خرید بیش از ۵۵۰ هزار تن گندم و کلزا در خوزستان
خرید بیش از ۵۵۰ هزار تن گندم و کلزا در خوزستان
تاکنون بیش از 550 هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان خوزستانی خریداری شد.

به گزارش ناب خبر، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت : از ابتدای خرید تضمینی گندم تاکنون ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است.

خدارحم امیری زاده افزود : همچنین تاکنون نیز ۵۵ هزار تن کلزا از کلزاکاران خوزستانی خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۷ درصد از مطالبات کشاورزان پرداخت شده است ادامه داد : خرید گندم امسال بر پایه اطلاعات ثبت شده در سامانه پهنه بندی و تکمیل از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان صورت می گیرد و به هیچ وجه امکان خرید گندم از کشاورزان خارج از این سامانه وجود ندارد .

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان بیان کرد : تاخیر بوجود آمده برای پرداخت وجه برخی از کشاورزان بدلیل وجود مشخصات ناقص آنان در چک لیست های ارائه شده به بانک عامل بوده است.

امیری زاده گفت : در بسیاری از شهرستان های استان هنوز برداشت گندم در مزارع دیم در جریان می باشد و ان شاالله با آغاز برداشت گندم از مزارع آبی  شاهد افزایش خرید از کشاورزان خواهیم بود.

خدارحم امیری زاده افزود : همچنین تاکنون ۳۸ هزار تن کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.

در مجموع ۱۴۴ مرکز در خوزستان آماده خرید محصول گندم و کلزا از کشاورزان خوزستانی هستند.

پیش بینی‌های می شود امسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم و ۱۰۰ هزار تن کلزا از کشاوورزان خوزستانی خریداری شود.

استان خوزستان با تولید سالانه ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار میلیون تن محصولات زراعی و باغی به ارزش ۲۰۰ هزار میلیارد ریال ، از نظر حجم و تنوع تولید در مقام نخست کشوری قرار دارد.
گندم ، جو ، برنج ، نیشکر ، خرما ، انواع مرکبات گرمسیری و سردسیر ، چغندرقند ، دانه های روغنی ، ذرت دانه ای و علوفه‌ای مهمترین تولیدات کشاورزی خوزستان به شمار می‌رود.

  • نویسنده : ناب خبر