تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در خوزستان
تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در خوزستان
برای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و عمل به دستورالعمل‌های بهداشتی در استان خوزستان از قوه قهریه استفاده می‌شود.

به گزارش ناب خبر،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهوازگفت: در نشست روز یکشنبه ( امروز ) ستاد مقابله با کرونای خوزستان تصمیم لازم در رابطه با استفاده از قوه قهریه به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی گرفته می شود.

فرهاد ابول نژادیان شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری شبکه استانی صدا و سیمای خوزستان با اشاره به اینکه مردم دانا هستند و باید به کادر درمان کمک کنند گفت: مقابله با کرونا باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود و اگر مغازه ای دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکند مردم نباید به آن مغازه مراجعه کنند.

ابول نژادیان ادامه داد: متاسفانه در برخی شهرستان ها مجالس ترحیم و عروسی برپا است و جمعیت زیادی در این مراسم ها حضور می یابند که همین امر آمار مبتلایان به کرونا را افزایش می دهد ، مردم در این مورد باید رعایت کنند و بدون اجبار ، صول بهداشتی را رعایت کنند.

وی از مردم خواست در صورت حضور در اجتماع حتما از ماسک استفاده کنند اما در مکانی که کسی حضور ندارد استفاده از ماسک ضروری نیست .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: کمتر از ۲۵ درصد از مولفه های بهداشتی به حوزه بهداشت مربوط است و ۷۵ درصد مربوط به خارج از سیستم بهداشت مرتبط است ، تمامی دستگاه ها باید در این حوزه کمک کنند، اما در حوزه درمان تمامی مولفه ها در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است.

وی ادامه داد: بعد از ۲۳ فروردین ماه که محدودیت ها کاهش یافت و فاصله گذاری هوشمند اعمال شد بسیاری از مشاغل فعال شدند و متاسفانه مردم کمتر اصول بهداشتی را رعایت می کنند لذا اغلب این مشاغل باید تعطیل باشند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما