آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان شرقی/ کدام شهرستان‌ها سفید شدند
آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان شرقی/ کدام شهرستان‌ها سفید شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: آخرین آمار به دست آمده نشان می‌دهد که ۴ هزار و ۸۵۶ نفر مبتلا قطعی به کویید ۱۹ در استان داریم.

به گزارش ناب خبر،محمدحسین صومی، امشب در گفت‌وگوی خبری زنده با تبریک روز ماما اظهار کرد: ماماها به عنوان مراقب سلامت در ایام کرونایی فعالیت کرده‌اند که به همه آنها تبریک و خسته نباشید می‌گویم.

وی با بیان اینکه ما آمار مبتلایان را روزانه اعلام نمی‌کنیم، افزود: آخرین آمار به دست آمده نشان می‌دهد که ۴ هزار و ۸۵۶ نفر مبتلا قطعی به کویید ۱۹ در استان داریم.

صومی در مقایسه مبتلایان به کرونا در دو هفته اخیر، تشریح کرد: در هفته اول اردیبهشت ۷۰۰ نفر مبتلا به کویید ۱۹ وجود داشت که در هفته دوم فقط ۴۰۰ نفر مبتلا شناسایی شد که نشان از کاهش ۴۲ درصدی مبتلایان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه این کاهش به منزله ریشه‌کنی و یا نبود کرونا در استان نیست، تصریح کرد: در حال حاضر سیر ابتلا و مرگ شیب کاهش یابنده دارد که مدیون تلاش‌های  ملت، مسوولان و مدافعان سلامت می‌باشد.

وی با بیان اینکه کرونا در همه مناطق استان وجود دارد، توضیح داد:  همان طور که قبلا هم گفتم در میان ترم امتحان موفق شده‌ایم که با رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی  نمره قبولی خواهیم گرفت.

رپیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: ۹ شهرستان به خاطر آمار اعلام شده تا ۵ اردیبهشت به عنوان شهرستان کم خطر اعلام شد که از قبیل شهرستان‌های هوراند، خداآفرین، هریس، ملکان، جلفا، اسکو، آذرشهر و بستان‌آباد و عجب‌شیر است ولی در روزهای منتهی به هفته جاری (تا به امروز) در شهرستان‌های هریس و ملکان کمی آمار بالا رفته است از این روز از بین ۹ شهرستان خارج شدند.

صومی گفت: قطعاً هر جا احساس کم خطری کنیم، اعلام خواهد شد تا تبلیغات اسلامی و ستاد اجرای نماز جمعه برنامه‌های خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش‌های انجام گرفته و همکاری مردم این امکان میسر شود تا در تمام شهرهلی استان به خاطر کم خطر بودن نمازهای جمعه و جماعت برپا شود.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس