تلاش برای کنترل ریزگرد‌ها در خوزستان
تلاش برای کنترل ریزگرد‌ها در خوزستان
کارگروه استانی مقابله با ریزگرد‌های خوزستان تشکیل جلسه داد.

به گزارش ناب خبر، مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست و دبیر ستاد ملی مقابله با ریزگرد کشور در این نشست گفت: سال۹۹ از نظر وضعیت اعتبارات سال سختی است برای همین برای مقابله با ریزگرد از دستگاه‌های متولی انتظار می‌رود تنها اقدامات مهم و ضروری را پیشنهاد و عملی کنند.

علیمحمدطهماسبی بیرگانی افزود: از ۱۰۰میلیون یورویی که دولت در لایحه برای سال۹۹ در راستای مقابله با ریزگرد ارایه داد فقط با یک پنجم آن موافقت شد لذا در این رابطه ۲۰میلیون یورو بیشتر اعتبار نداریم لذا باید ضروری ترین اقدامات را در زمینه مقابله با ریزگرد برنامه ریزی کنیم تا اقدامات در سال جاری نیز ادامه یابد.

وی گفت: نکته مهم دیگر این که در سال جاری باید کارها به صورت اثر بخش و با رعایت مقررات و قوانین دنبال شوند تا بتوانیم در مقابل اقداماتمان پاسخگو باشیم.

وی گفت: اقدامات مقابله ای با گرد و غبار از سال۹۵ آغاز شد اما هر چه جلوتر رفتیم کارهای بیشتری در این زمینه تعریف شد به طوری که در سال۹۷ کل اعتبارت مربوط به گرد و غبار کشور به خوزستان اختصاص داده شد.

در چند سال گذشته گروهی برای نظارت بر عملکرد اقدامات انجام شده در خوزستان انتخاب شد که تاکنون اقدامات خوبی در استان خوزستان برای مقابله با ریزگرد صورت گرفته که باید این اقدامات ادامه داشته باشند.

دبیر ستاد ملی مقابله با ریزگرد با تاکید بر این که اعتبارت سال۹۸ باید به نتیجه برسد گفت:پس از ماه رمضان نشستی به منظور ارزیابی اقداماتی که از سال۹۵ تاکنون انجام شده و چشم اندازه آینده در این حوزه برگزار می شود.

  • نویسنده : ناب خبر