احتمال بازگشت محدودیتهای کرونایی در استان
احتمال بازگشت محدودیتهای کرونایی در استان
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: احتمال بازگشت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در این استان وجود دارد .

به گزارش ناب خبر،رضا نجاتی با اشاره به احتمال بازگشت محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها در استان افزود : برای تصمیم گیری نهایی منتظر نظر کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی و مصوبات ستاد ملی کرونا تا هفته آینده هستیم.

وی گفت : هفته گذشته در نشست ستاد ملی مدیریت کرونا مقرر شد به استان‌هایی که وضعیت قرمز دارند اختیاراتی داده شود تا بنا بر گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به اعمال محدودیت‌ها اقدام کنند.

نجاتی افزود : استان خوزستان فعلاً در دایره قرمز کرونا واقع شده است هر چند آمار مبتلایان روند ثابتی را طی می‌کند، اما همچنان در شرایط قرمز است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: بخشی از روند افزایشی مبتلایان همچنان مربوط به افزایش بیماریابی و بخش دیگر مربوط به چگونگی رفتار مردم است که لازم است موارد بهداشتی بیشتر رعایت شود البته میزان مرگ و میر و بستری کاهش داشته و در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی در صورت لزوم اطلاعات دقیقتر را اعلام می‌کند.

نجاتی تاکید کرد : مردم تنها در صورت ضرورت از خانه خارج شوند، در مراسم عروسی و ترحیم شرکت نکنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و به توصیه‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

نجاتی با اشاره به آمار‌های منتشر شده در فضای مجازی پیرامون تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا افزود : آماری که از سوی برخی منابع غیررسمی منتشر می‌شود صحت ندارد و مردم به هیچ وجه به این آمار توجه نکنند.

  • نویسنده : ناب خبر