شیوع مجدد کرونا با بیش از ۸ و نیم میلیون مبتلا
شیوع مجدد کرونا با بیش از ۸ و نیم میلیون مبتلا
بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت تاکنون ۴۵۶ هزار و ۲۸۶ نفر در جهان بر اثر ویروس کووید ۱۹ جان باخته اند.

به گزارش ناب خبر،به نقل از پایگاه اینترنتی وورلد میترز، تاکنون ۸ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۲۸۳ نفر در جهان به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از این تعداد ۴۵۶ هزار و ۲۸۶ نفر جان باخته اند و چهار میلیون و ۵۳۰ هزار و ۲۶۶ نفر نیز بهبود یافته اند.

موج دوم شیوع کرونا در چین
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما از پکن، در ادامه موج دوم شیوع کرونا در چین ۳۲ مبتلا جدید شناسایی شدند.کمیسیون ملی بهداشت چین روز جمعه با بیان اینکه تمام این موارد بومی بوده اند اعلام کرد علاوه بر پکن دو مورد در استان هبی و یک مورد هم در استان لیائونینگ گزارش شده است.
کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین شمار کل مبتلایان که وارد این کشور شده اند اعم از چینی‌هایی که از خارج بازگشته اند یا خارجی‌هایی که به چین سفر کرده اند را هزار و ۸۶۴ تن اعلام کرد و افزود: از این تعداد هزار و ۷۷۳ تن بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شده اند.مقامات چین همچنین اعلام کردند با شناسایی ۵ بیمار بدون علامت در روز گذشته، تعداد این بیماران به ۱۰۱ رسیده است که همگی تحت نظارت هستند.بعد از حدود دو ماه که پکن هیچ موردی از ابتلا به کرونا را گزارش نکرده بود پنجشنبه گذشته اعلام شد که مواردی از ابتلا به کرونا در “شین فادی” در جنوب چین شناسایی شده است.
به دنبال شیوع مجدد ویروس کرونا در پکن، ۱۱ منطقه مسکونی و یک بازار محلی در جنوب پایتخت به شکل ویژه قرنطینه شدند. مقامات چین همچنین در واکنش به ابتلای شماری از مردم پکن به کرونا، تمام مدارس را که به تازگی باز شده بودند تعطیل و هرگونه استفاده از وسایل ورزشی عمومی و سفر از سایر استان‌ها به پکن را نیز به طور موقت ممنوع کردند.اکنون مقام‌های بهداشتی چین برای کنترل و مهار مجدد شیوع کرونا در پکن، روی آزمایش کارکنان و مشتریان بازار بزرگ پکن متمرکز شده‌اند. تا روز گذشته افزون بر ۳۶۷ هزار تست اسید نوکلئیک در پکن انجام شده است.

تایلند/ شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا به ۳۱۴۶ مورد رسید
به گزارش خبرگزاری رویترز از بانکوک، تایلند روز جمعه از پنج مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
به این ترتیب، شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در تایلند به سه هزار و ۱۴۶ مورد رسید.
از آغاز شیوع ویروس کرونا در تایلند تاکنون, ۵۸ نفر در این کشور بر اثر این ویروس جان باخته اند. همچنین تاکنون در این کشور سه هزار و هشت بیمار از کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

هند/ ثبت بیشترین موارد ابتلا به کرونا
شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در هند به بالاترین حد در سه ماه اخیر رسید، بطوری که در بیست و چهار ساعت گذشته سیزده هزار و پانصد و هشتاد و شش مورد ابتلای جدید در این کشور گزارش شده است.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از دهلی نو، از آغاز شیوع کرونا در هند تاکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به سیصد و هشتاد هزار و پانصد و سی و دو (۳۸۰۵۳۲) نفر افزایش یافت. از این تعداد دویست و چهار هزار و هفتصد و یازده (۲۰۴۷۱۱) نفر از بیمارستان مرخص شدند. دوازده هزار و پانصد و هفتاد و سه (۱۲۵۷۳) نفر نیز جان باختند.

آمریکا/ ترامپ ادعا کرد: چین برای بی ثبات کردن اقتصاد‌های رقیب کرونا را در دنیا شیوع داد
به گزارش بی بی سی، در شرایطی که اقتصاد دنیا تلاش می‌کند، پیامد‌های شیوع کرونا را جبران کند، تنش‌ها میان آمریکا و چین بار دیگر افزایش یافته است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال گفت، معتقد است احتمالا چین ویروس کرونا را در دنیا شیوع داده است تا اقتصاد‌های رقیب را بی ثبات کند.

امیدواری سازمان جهانی بهداشت به تولید انبوه واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی بهداشت به تولید انبوه واکسن ضد “ویروس کرونا” تا پایان سال جاری میلادی امیدوار است. این گزارش می‌افزاید، سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه اعلام کرد “بسیار خوش بینانه” امیدوار است صد‌ها میلیون دوز واکسن ضد ویروس کوید-۱۹ تا پایان سال جاری میلادی و ۲ میلیارد دوز نیز تا سال ۲۰۲۱ میلادی در دسترس باشد. بیش از ۲۰۰ مورد از آن‌ها در سراسر جهان مورد مطالعه قرار گرفته است.

مکزیک/ ۵۶۶۲ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا
به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت بهداشت مکزیک روز گذشته با افزایش پنج هزار و ۶۶۲ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور، مجموعا شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در مکزیک به ۱۶۵ هزار و ۴۵۵ مورد رسید.
مقامات بخش بهداشت مکزیک همچنین روز پنجشنبه از ۶۶۷ مورد جدید فوت بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. به این ترتیب، شمار موارد فوتی بر اثر ویروس کرونا در مکزیک به ۱۹ هزار و ۷۴۷ مورد رسید.
با این حال، مقامات بخش بهداشت مکزیک اعلام کرده اند که تعداد واقعی موارد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور بسیار بالاتر از ارقام رسمی است.

آلمان/ ۷۷۰ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا
به گزارش خبرگزاری رویترز، موسسه روبرت کخ روز جمعه اعلام کرد شمار موارد تایید شده آلودگی به ویروس کرونا در آلمان با ۷۷۰ مورد افزایش به ۱۸۸ هزار و ۵۳۴ مورد رسید.این موسسه همچنین اعلام کرد شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا در آلمان با ۱۶ نفر افزایش به ۸ هزار و ۸۷۲ نفر رسید.

  • نویسنده : ناب خبر