ابراز نگرانی ایران از آزمایش اخیر موشک بالستیک و هسته‌ای فرانسه
ابراز نگرانی ایران از آزمایش اخیر موشک بالستیک و هسته‌ای فرانسه
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران آزمایش اخیر موشک بالستیک و هسته‌ای فرانسه را با تعهدات این کشور ناسازگار خواند و نسبت به این اقدام ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ناب خبر،سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (شنبه) آزمایش اخیر موشک بالستیک و هسته‌ای توسط فرانسه را با تعهدات این کشور ناسازگار خواند و نسبت به این اقدام ابراز نگرانی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه پرتاب یک فروند از نسل جدید موشک‌های بالستیک قاره پیما با قابلیت حمل چندین کلاهک هسته‌ای (با عنوان موشک M51 ) توسط نیروی دریایی فرانسه را با روح و نص ماده ۶ معاهده منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای (NPT) و تعهد فرانسه نسبت به خلع سلاح هسته‌ای کاملا ناسازگار خواند.

موسوی تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز نگرانی از این اقدام معتقد است دولت فرانسه نباید تعهدات بین‌المللی خود وفق ماده ۶ ان.پی.تی و بیانیه کنفرانس‌های بازبینی ان.پی.تی را نادیده بگیرد و پاریس را به رعایت کامل تعهدات بین‌المللی خود در حوزه خلع سلاح هسته‌ای فرا خواند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تسلیحات هسته‌ای را تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی عنوان کرد و نوسازی و آزمایش چنین تسلیحاتی را موجب تضعیف و سست کردن NPT به عنوان سنگ بنای رژیم بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه هسته‌ای برشمرد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : فارس