۲۵۰ طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی در قزوین افتتاح می‌شود
۲۵۰ طرح آب و فاضلاب شهری و روستایی در قزوین افتتاح می‌شود
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: امسال ۲۵۰ طرح در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتباری معادل ۲۵۰ میلیارد تومان در این استان افتتاح می‌شود.

به گزارش ناب خبر،مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: امسال ۲۵۰ طرح در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتباری معادل ۲۵۰ میلیارد تومان در این استان افتتاح می‌شود.
داراب بیرنوندی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قزوین که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق برگزار شده بود، افزود: ۲۷ طرح مهم در این میان متعلق به روستاهای قزوین بوده که در ابتدای مهرماه افتتاح می‌شوند.

وی به افزایش مصرف آب در استان قزوین اشاره کرد و گفت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا مصرف آب در شهرهای قزوین تا ۳۰ درصد افزایش یافت و اکنون با ۹ درصد کاهش به ۲۱ درصد رسیده است.

بیرنوندی با بیان اینکه ۵۲۰ هزار خانوار مشترک شرکت آب و فاضلاب استان هستند، گفت: برای تامین آب شرب کافی شهروندان، ۴۱ حلقه چاه از سال گذشته تاکنون در شهرها و روستای استان وارد مدار شبکه توزیع شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: متاسفانه منابع آبی استان قزوین محدود است و باید اصل را بر صرفه جوبی قرار دهیم تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.
۲۵ شهر قزوین به صورت ۱۰۰ درصد متصل به شبکه آب شرب شهری هستند.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : ایسنا