تخلیه و بارگیری ۹ میلیون تن کالا در بندر امام (ره)
تخلیه و بارگیری ۹ میلیون تن کالا در بندر امام (ره)
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان: در سه ماهه نخست امسال 9 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش ناب خبر، عادل دریس با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۹ میلیون و ٣٠٠ هزار تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در مجتمع بندری امام خمینی (ره) تخلیه و بارگیری شده است، گفت: از این میزان بیش از هفت میلیون تن به کالا‌های غیرنفتی و بیش از ۲ میلیون تن نیز به کالا‌های نفتی اختصاص دارد.
وی ادامه داد: تاکنون بیش از چهار میلیون تن کالای اساسی از انبار‌های مجتمع بندری امام خمینی (ره) به مبادی مصرف درون کشور بارگیری و ارسال شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان به افزایش سرعت بارگیری و خروج کالا‌های اساسی در این بازه زمانی اشاره کرد و گفت: این مسئله موجب شده گنجایش اماکن و انبار‌های مجتمع بندری برای پذیرش محمولات کشتی‌های ورودی بیش از پیش ارتقا پیدا کند و زنجیره جابجایی کالا تسهیل شود.
دریس با تأکید بر اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان با اتخاذ تمهیدات لازم در زمینه اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کنار گندزدایی اماکن عمومی و الزام تمام نیرو‌های عملیاتی به استفاده وسایل حفاظت فردی بهداشتی موفق شده، تصریح کرد: در عین حال همزمان با ارائه خدمات بندری و دریایی به مشتریان، ضریب نفوذ شیوع ویروس کرونا به حداقل رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دریس با اشاره به برخورداری بندر امام خمینی (ره) از ۱۴۰ کیلومتر راه‌آهن داخلی، این بندر را از مهم‌ترین بنادر ریل پایه کشور و پیشگام در حمل و نقل ریلی دانست و اعلام کرد: در دوازده ماهه سال گذشته افزون بر سه میلیون تن کالا از طریق بارگیری حدود ۵۳ هزار واگن به نقاط مختلف شبکه گسترده ریلی کشور ارسال شد.

مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در جنوب استان خوزستان واقع است. این بندر با ۳۸ اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است.مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از انتقال بیش از چهار میلیون تن انواع کالای اساسی در سه ماه نخست امسال از بندر امام خمینی(ره) به مبادی مصرف درون کشور خبر داد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما