۱۲ شهر خوزستان در وضعیت قرمز
۱۲ شهر خوزستان در وضعیت قرمز
سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت : همچنین چهار شهر خوزستان در وضعیت نارنجی و 11 شهر دیگر در وضعیت زرد هستند.

به گزارش ناب خبر، سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت : همچنین چهار شهر خوزستان در وضعیت نارنجی و ۱۱ شهر دیگر در وضعیت زرد هستند.

دکتر سید محمد علوی افزود : با توجه به آخرین بررسی‌های صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرهای دزفول، آبادان، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون، امیدیه، اندیمشک، ماهشهر، مسجدسلیمان، هندیجان و گتوند در وضعیت قرمز، شهرهای اهواز، بهبهان، حمیدیه و خرمشهر در وضعیت نارنجی و شهرهای آغاجاری، اندیکا، ایذه، باغملک، باوی، دشت آزادگان، رامشیر، شادگان، لالی، هفتکل و هویزه در وضعیت زرد قرار دارند.

وی ادامه داد :احتمال انتقال بیماری کرونا در آرایشگاه مردانه و زنانه ، غذا خوردن در رستوران بسته و انجام ورزش های فوتبال و بسکتبال ۷۰ درصد، شرکت در آیین‌های عروسی و عزا و دست دادن و روبروسی بین ۷۰ تا ۸۰ درصد ، غذا خوردن در بوفه ۸۰ درصد و رفتن به استادیوم‌های ورزشی، شهربازی، سینما ، کنسرت و آیین های مذهبی با جمعیت بالای ۵۰۰ نفر بین ۸۰ تا ۹۰ درصد است.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد : غذا خوردن در رستوران و گردش در مراکز شلوغ شهر ۴۰ درصد، میهمانی رفتن به منزل اقوام وخرید کردن در یک مرکز خرید به مدت حداقل ۱۵ دقیقه ۵۰ درصد و رفتن به مدرسه و مهد کودک و خانه سالمندان به میزان ۶۰ درصد احتمال انتقال وجود دارد.

  • نویسنده : ناب خبر
  • منبع خبر : صدا و سیما مرکز خوزستان